Të gjitha lajmet

NGA KLINA

Severin Elezaj jep dorëheqje nga Dukagjini

Severin Elezaj jep dorëheqje nga Dukagjini


6 October, 2020 @22:18

Pasi që ranë nga Superliga dhe nisën mbarë stinorin në Ligë të Parë A, skuadra e Dukagjinit me humbjen e thellë së fundi nga Malisheva 5-2 mbeti pa trajner.

Severin Elezaj që drejtonte skuadrën, përkundër se nisi në mënyrë më të mirë stinorin, duke mposhtur Vëllaznimin 0-1, pas kësaj një barazim dhe një humbje - e çuan drejt dorëheqjes.

“Pas një bisede miqësore me drejtorin e klubit Fabion Veseli, Elezaj ka ofruar dorëheqjen nga posti i kryetrajnerit të skuadrës,” ka bërë të ditur KF Dukagjini në komunikatën e lëshuar përmes llogarisë në Facebook.

TABELA E LIGES SE PARE A & B

Përndryshe, drejtori, shtabi teknik dhe futbollistët kanë falenderuar trajnerin për kontributin e dhënë, duke i dëshiruar suksese në karrierë.

Mbetet të shihet se kush do të merr postin e kryetrajnerit të skuadrës, pasi që skuadra s’ka paralajmëruar zëvendësues ende.


MOTI NDËRPREN NDESHJEN

Bora ndërpren miqësoren Vëllaznimi-Besa

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Bora ndërpren miqësoren Vëllaznimi-Besa

26/01/21 @ 14:09

TRANSFER

Taulant Dajaku transferohet te skuadra e Ligës së Parë

FFK Liga e parë/Transfere

Taulant Dajaku transferohet te skuadra e Ligës së Parë

26/01/21 @ 12:21

ANTALYA - PËRGATITJET

Malisheva mposht të rinjtë e Vorsklës

FFK Liga e parë/International

Malisheva mposht të rinjtë e Vorsklës

25/01/21 @ 18:56

TRANSFER

Shabani transferohet te KEK-u

FFK Liga e parë/Transfere

Shabani transferohet te KEK-u

25/01/21 @ 15:07

A&N

A&N shton në skuadër ish-lojtarin e Feronikelit

FFK Liga e parë

A&N shton në skuadër ish-lojtarin e Feronikelit

24/01/21 @ 23:45

MIQËSORE

Drenica mposhtë Tomorin me ish lojtarin e tij

FFK Liga e parë

Drenica mposhtë Tomorin me ish lojtarin e tij

23/01/21 @ 16:48

GJAKOVË

Vëllaznimi shpallë Ambasadorët e nderit

FFK Liga e parë

Vëllaznimi shpallë Ambasadorët e nderit

22/01/21 @ 20:18

FAZA PËRGATITORE

Malisheva i bashkohet trendit, zhvendoset në Antalya për përgatitje

FFK Liga e parë

Malisheva i bashkohet trendit, zhvendoset në Antalya për përgatitje

22/01/21 @ 18:37

TRANSFER SHOW

“Import me shumicë” te Malisheva, nënshkruajnë 7 futbollistë menjëherë!

FFK Liga e parë/Transfere

“Import me shumicë” te Malisheva, nënshkruajnë 7 futbollistë menjëherë!

21/01/21 @ 22:55

VËLLAZNIMI

Vëllaznimi me përforcim nga Anglia

FFK Liga e parë

Vëllaznimi me përforcim nga Anglia

21/01/21 @ 19:27


Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë