Të gjitha lajmet

HOLANDA - SHQIPËRIA

Shqipëria humb edhe ndeshjen e dytë

Shqipëria humb edhe ndeshjen e dytë

9 August, 2017 @21:53

Holanda
Shqipëria
Holanda 91 : 77 Shqipëria
J.VOORN 20 pikë G. SHIMA 23 pikë

PARAKUALIFIKIMET DREJT KINA 2019 - NDESHJA E DYTË

Pas humbjes nga Austria në ndeshjen e parë në Tiranë, Shqipëria e ka humbur edhe ndeshjen e dytë të grupit ndaj Holandës.

Shqipëria zhvilloi një pjesë të parë fantastike, të cilën e mbylli me 2 pikë epërsi, mirëpo një rënie e dukshme në lojë u pa në pjesën e dytë, duke bërë kështu që ndeshja të mbyllet me fitoren e ‘tulipanëve’ me rezultat 91-77.

SHIKO: ORARI I NDESHJEVE TË SHQIPËRISË DHE GRUPET

Në çerekun e tretë, Holanda shënoi plot 21 pikë dhe pranoi 13, duke krijuar kështu një epërsi që do të vazhdonte të rritej në çerekun e fundit, çerek në të cilin Shqipëria shënoi vetëm 11 pikë, e në anën tjetër Holanda e udhëhequr nga Voorn e Franke vazhdoi lojën e mirë dhe e siguroi fitoren. Voorn takimin e mbylli me 20 pikë, ndërsa Franke shtoi 15 të tjera në fitoren e holandezëve.

Në anën tjetër, më të dalluarit te Shqipëria ishin Shima me 23 pikë, Bushati me nga 21 pikë, ndërsa u ndihmuan edhe nga Hysenagolli dhe Moser, të cilët patën nga 15 pikë secili.

Përkundër humbjeve në 2 ndeshjet e para, Shqipëria matematikisht ka ende gjasa për ta kaluar grupin, mirëpo në ndeshjet e ardhshme duhet që së paku njërin kundërshtar (Austrinë apo Holandën) ta mposht me më shumë pikë diferencë sesa që është mposhtur në takimin e parë ndaj tij.

sESTONIA - KOSOVA

Kosova e pafuqishme ndaj Estonisë

Foto: FBK

9 August, 2017 @19:13

Pas fitores ndaj Maqedonisë, Kosova është mposhtur në ndeshjen e dytë të grupit, ndeshje kjo që u zhvillua në Talin…

LIVE: ESTONIA - KOSOVA

Pas 20 minutave, Estonia në epërsi dyshifrore

Foto: FBK

9 August, 2017 @18:14

Një ndeshje që nisi shumë mirë për Kosovën, e cila krijoi një epërsi 0-7, mirëpo më pas Estonia u rikthye…

FIBAWC

Pesëshet e para: Estonia - Kosova

9 August, 2017 @17:25

Janë publikuar pesëshet startuese të Estonisë dhe të Kosovës. Estonia: Veideman, Talts, Sokk, Paasoja, Kangur KOSOVA: Erjon Kastrati, Dardan Berisha,…

TRANSMETIMI

Livestream: Estonia - Kosova

9 August, 2017 @16:46

Ndeshjen Estonia - Kosova, mund ta shikoni te linku i mëposhtëm: SHIKO: ORARI…

PREJ NCAA

Amerikani i radhës te Prishtina, Wayne Martin

9 August, 2017 @13:21

Skuadra e Sigal Prishtinës ka rreshtuar përforcimet e saja në 2 muajt e fundit dhe tashmë në radhët e veta…

VEDRAN BOSNIC

Ish-ylli i Bashkimit e Pejës, në krye të Bosnjës

12 November, 2018 @16:47

Njëri ndër lojtarët që ka lënë gjurmë në basketbollin kosovar, Vedran Bosnic, është emëruar si trajner i përfaqësueses së Bosnjës. …

QUALIFICATION FOR CHINA 2019

Tri ekipe evropiane sigurojnë botërorin

Foto: fiba.basketball

17 September, 2018 @14:13

Me përfundimin e ndeshjeve të dyta të fazës kualifikuese për Kampionatin Botëror “Kina 2019”, tre skuadra nga Evropa veçse kanë…

DAMIR MULAOMEROVIC

Një boshnjak në krye të Kosovës

14 August, 2018 @11:12

Pas arritjeve të vogla, por historike për Kosovën që debutoi në kualifikime për një Kampionat Botëror, në krye të reprezentacionit…

KUPTOHEN RIVALËT

Kosova mëson rivalët e parë për Eurobasket 2021

BOROZANI/ A. P.

2 July, 2018 @13:52

Pas përfundimit të garave në kualifikimet evropiane për Kupën e Botës “Kina 2019”, Përfaqësuesja e Kosovës tashmë do t’i…

HUNGARIA - LITUANIA

Lituania e para, pa humbje

Foto: fiba.com

1 July, 2018 @22:28

Lituania duke e mposhtur Hungarinë me rezultat 50-73, e përfundoi Grupin C pa humbje. Me të përfunduar stinori në NBA,…

Të gjitha lajmet nga Kina 2019