Të gjitha lajmet

LIPJANI STATS

Stuckey koshashënuesi më i mirë te Lipjani 2019/20

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Stuckey koshashënuesi më i mirë te Lipjani 2019/20

17 May, 2020 @13:04

Skuadra më e dobët në 24 ndeshjet e luajtura në Superligë ishte Lipjani.

Lipjani në stinorin e papërfunduar kishte një bilanc prej 2 fitoreve e 22 humbje.

Demarkus Stuckey ishte koshashënuesi më i mirë i Lipjanit me 400 pikë në 14 ndeshje. Ai luajti me një mesatare prej 28.5 pikëve për ndeshje.

Stuckey gjithashtu ishte lojtari i shtatë në Superligë sivjet, që arriti cakun e 400 pikëve personale.

Koshashënuesi i dytë më i mirë te Lipjani ishte Fazli Vitia me 232 pikë në 24 ndeshje, derisa i treti Tamas Bruce me 221 pikë në 8 ndeshje.

Më poshtë mund ta gjeni listën e plotë e koshashënuesve te skuadra e Lipjanit për stinorin 2019/20.

i: (Basketbollistët që nuk kanë luajtur së paku dhjetë ndeshje përgjatë stinorit të rregullt, nuk janë marrë parasysh në mesataren, por vetëm janë regjistruar pikët e shënuara të tyre)TË GJITHË KOSHASHËNUESIT E LIPJANIT 2019/20 NË SUPERLIGË

1.Demarkus Stuckey 400 pikë 14 ndeshje
2.Fazli Vitia 232 pikë 24 ndeshje
3.Tamas Bruce 221 pikë 8 ndeshje
4.Devaughn Jenkins 193 pikë 9 ndeshje
5.Marquise Simuels 170 pikë 9 ndeshje
6.Warren Vinson 119 pikë 8 ndeshje
7.Egzon Hasani 80 pikë 23 ndeshje
8.Josh Boutte 78 pikë 6 ndeshje
9.Besmir Nuli 77 pikë 17 ndeshje
10.Emmanuel Sullivan 54 pikë 6 ndeshje
11.Arjanit Krasniqi 43 pikë 16 ndeshje
12.Milan Jovanovic 42 pikë 23 ndeshje
13.Granit Ejupi 41 pikë 7 ndeshje
14.Ardit Rashiti 35 pikë 12 ndeshje
15.Ibrahim Pepic 31 pikë 8 ndeshje
16.Hamit Sllamniku 11 pikë 5 ndeshje
17.Drini Rexha 4 pikë 5 ndeshje
18.Bajram Bajrami 0 pikë 4 ndeshje

FERONIKELI STATS

Huggins me mesatare mbi 10 kërcime te Feronikeli

15 May, 2020 @18:52

Darius Huggins dhe Brandon Scott ishin të vetmit te Feronikeli në stinorin e papërfunduar që e kaluan cakun e 100…

FERONIKELI STATS

Treshja Garland, Hajdari dhe Scott, në TOP 3 edhe te asistimet

15 May, 2020 @12:00

Në stinorin historit për Feronikelin në Superligë, asnjë lojtar nuk arriti ta kalojë cakun e 100 asistimeve personale. Sikurse te…

FERONIKELI STATS

TOP koshashënuesit te Nikli në stinorin historik

14 May, 2020 @17:17

Skuadra nga Drenasi, Feronikeli, sivjet për herë të parë në historinë e klubit ishte pjesë e Superligës. Në stinorin e…

KB ALBES

Klubi shkupjan dëshiron qasje në ligën mbarëkombëtare

Foto: KBAlbes/fb

14 May, 2020 @15:12

Përmes një letre dërguar redaksisë, Klubi Basketbollit Albes nga Shkup i Maqedonisë Veriore ka bërë të ditur se dëshiron t’i…

TREPÇA STATS

Besnik Azemi lider te kërcimet e Trepçës 2019/20 në Superligë

TOPSPORTI / A.P

10 May, 2020 @18:48

Në stinorin e papërfunduar 2019/20 në Superligë, Besnik Azemi dhe DJ Hanes ishin të vetmit që e kaluan cakun e…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga