Të gjitha lajmet

LIPJANI STATS

Stuckey lider edhe te asistimet

Stuckey lider edhe te asistimet

18 May, 2020 @15:46

Sikurse te koshashënuesit më të mirë te Lipjani në stinorin e papërfunduar 2019/20, Demarkus Stuckey ishte lider edhe te asistimet.

Fundori amerikan Stuckey, në 14 ndeshje sa ishte në parket i bëri 96 asistime dhe luajti me mesatare prej 6.8 asistimeve për ndeshje.

Me 76 asistime në 24 ndeshje, në pozitën e dytë gjendet Fazli Vitia, derisa i treti në këtë list ishte Warren Vinson me 41 asistime në 8 ndeshje.

Më poshtë mund ta gjeni listën e plotë e asistuesve te skuadra e Lipjanit për stinorin 2019/20.

i: (Basketbollistët që nuk kanë luajtur së paku dhjetë ndeshje përgjatë stinorit të rregullt, nuk janë marrë parasysh në mesataren, por vetëm janë regjistruar asistimet e shënuara të tyre)TË GJITHË ASISTUESIT E LIPJANIT 2019/20 NË SUPERLIGË

1.Demarkus Stuckey 96 asistime 14 ndeshje
2.Fazli Vitia 76 asistime 24 ndeshje
3.Warren Vinson 41 asistime 8 ndeshje
4.Marquise Simuels 37 asistime 9 ndeshje
5.Milan Jovanovic 26 asistime 23 ndeshje
6.Besmir Nuli 25 asistime 17 ndeshje
7.Tamas Bruce 21 asistime 8 ndeshje
8.Egzon Hasani 17 asistime 23 ndeshje
9.Devaughn Jenkins 17 asistime 9 ndeshje
10.Ibrahim Pepic 11 asistime 8 ndeshje
11.Emmanuel Sullivan 11 asistime 6 ndeshje
12.Josh Boutte 10 asistime 6 ndeshje
13.Ardit Rashiti 6 asistime 12 ndeshje
14.Arjanit Krasniqi 5 asistime 16 ndeshje
15.Granit Ejupi 3 asistime 7 ndeshje
16.Hamit Sllamniku 2 asistime 5 ndeshje
17.Drini Rexha 1 asistim 5 ndeshje
18.Bajram Bajrami 0 asistime 4 ndeshje

LIPJANI STATS

Stuckey koshashënuesi më i mirë te Lipjani 2019/20

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

17 May, 2020 @13:04

Skuadra më e dobët në 24 ndeshjet e luajtura në Superligë ishte Lipjani. Lipjani në stinorin e papërfunduar kishte një…

FERONIKELI STATS

Huggins me mesatare mbi 10 kërcime te Feronikeli

15 May, 2020 @18:52

Darius Huggins dhe Brandon Scott ishin të vetmit te Feronikeli në stinorin e papërfunduar që e kaluan cakun e 100…

FERONIKELI STATS

Treshja Garland, Hajdari dhe Scott, në TOP 3 edhe te asistimet

15 May, 2020 @12:00

Në stinorin historit për Feronikelin në Superligë, asnjë lojtar nuk arriti ta kalojë cakun e 100 asistimeve personale. Sikurse te…

FERONIKELI STATS

TOP koshashënuesit te Nikli në stinorin historik

14 May, 2020 @17:17

Skuadra nga Drenasi, Feronikeli, sivjet për herë të parë në historinë e klubit ishte pjesë e Superligës. Në stinorin e…

KB ALBES

Klubi shkupjan dëshiron qasje në ligën mbarëkombëtare

Foto: KBAlbes/fb

14 May, 2020 @15:12

Përmes një letre dërguar redaksisë, Klubi Basketbollit Albes nga Shkup i Maqedonisë Veriore ka bërë të ditur se dëshiron t’i…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga