Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TRANSFER

Supertransfer: Pau Gasol në skuadrën nga Euroleague

Supertransfer: Pau Gasol në skuadrën nga Euroleague


20 February, 2021 @17:04

Gjiganti spanjoll, Pau Gasol, ka vendosur të kthehet në Evropë pas një karriere të pasur me skuadra të ndryshme në NBA.

Ylli spanjoll ka arritur marrëveshje me Barcelonën për të luajtur deri në fund të këtij stinori, duke e lënë kështu skuadrën Milwaukee Bucks.

Gasol përveç Milwaukee-it ka luajtur edhe për skuadrat si Memphis Grizzlies, Los Angeles Lakers, Chicago Bulls dhe San Antonio Spurs.

Barcelona është skuadra për të cilën Gasol ka luajtur para se të nis karrierën në NBA.


 
Të gjitha lajmet nga NBA