Të gjitha lajmet

DURRËS

Teuta largon Baleticin, merr ndihmësin e kombëtares

Teuta largon Baleticin, merr ndihmësin e kombëtares

29 March, 2019 @14:50

Vetëm disa ditë para fillimit të Final Fourit të BIBL skuadra e Teutës ka larguar trajnerin Miodrag Baletic duke e zëvendësuar atë me ndihmës trajnerin e kombëtares shqiptare, Afrim Bilalli.

Bilalli do të debutojë për Teutën të shtunën, kur ekipi durrësak luan ndaj Beroes në gjysmëfinale të Final Fourit të BIBL.

Teuta këtë stinor për herë të parë merr pjesë në BIBL dhe ka arritur të sigurojë Final Fourin e garës.

RAHOVECI

Grapci s’luan ndaj Trepçës

29 March, 2019 @14:04

Kapiteni i ekipit të Rahovecit, Rron Grapci, është lënduar në përballjen e mbrëmshme derbi ndaj Yllit dhe nuk do të…

#20

Pensionohet fanella e Manu Ginobilit

29 March, 2019 @9:56

Skudra e San Antonio Spursit e nderoi ish-lojtarin, Manu Ginobili, duke ia pensionuar fanellën në AT&T Center. Numri 20 më…

PANATHINAIKOS - REAL MADRID

Rudy hesht Athinën

28 March, 2019 @22:49

Real Madridi, me shënimin fantastik të Rudy Fernandezit nga vija e treshit në sekondat e fundit, e mposhti Panathinaikosin me…

TREPÇA - LIPJANI

Dorëzohen në çerekun e fundit

28 March, 2019 @22:24

Skuadra e Lipjanit në ndeshjen ku luftoi tre çerekë kundër Trepçës, u dorëzua në 10 minutëshin e fundit, duke u…

TREPÇA - LIPJANI

Ç3: 10 minuta larg fitores

28 March, 2019 @21:53

10 minuta para përfundimit të ndeshjes, rezultati është 70-62 në favor të Trepçës. Besnik Azemi me 22 pikë është më…

VËLLAZNIMI - VUSHTRRIA

Vëllaznimi lider në xhiron  fundit

28 March, 2019 @21:21

Skuadra e Vëllaznimit të Gjakovës me fitore ndaj Vushtrrisë sonte në Shani Nushi ka kryer pjesën e rregullt të stinorit…

PJESA E PARË: TREPÇA - LIPJANI

Lipjani i afrohet Trepçës

28 March, 2019 @21:17

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Trepça - Lipjani. Pas 20 minutave lojë, rezultati vshtë 46-40 në favor të…

RAHOVECI - YLLI

Sekonda e fundit vendos derbin

28 March, 2019 @20:59

Në derbin e xhiros XXIV në Superligës së Kosovës në basketboll, Ylli arriti ta mposhtë Rahovecin me rezultat të ngushtë…

TREPÇA - LIPJANI

Ç1: +10 pas 10 minutave

28 March, 2019 @20:38

Pas 10 minutave lojë, Trepça është në epërsi me rezultat 25-15 kundër Lipjanit. Besnik Azemi me 13 pikë është më…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Trepça - Lipjani

28 March, 2019 @20:23

Janë caktuar pesëshet e para të Trepçës dhe Lipjanit. TREPÇA: Aaron Anderson, Besnik Azemi, Ramadan Zekiqi, Samir Zekiqi, Imer Tahiri …

BIBL FINAL: BLOKOTEHNA - TEUTA

Ilievski përsëri bëhet kampion i BIBL-it

TOPSPORTI/Arkiv

7 April, 2019 @20:44

Pas titullit kampion të fituar me Prishtinën në ligën ballkanike, trajneri maqedonas Marjan Ilievski këtë e ka arritur edhe njëherë.…

BEROE - TEUTA

Historike, në finale në stinorin debutues

6 April, 2019 @22:07

Durrësi është në festë, derisa Teuta në stinorin debutues në BIBL ka arritur finalen e garës. Pas çerekut të…

BLOKOTEHNA - ACADEMIC BULTEX

Mësohet finalisti i parë i BIBL

Foto: balkanleague.net

6 April, 2019 @20:48

Në Final Fourin e ligës ballkanike që po mbahet në Tiranë, është mësuar finalisti i parë i garës. Ekipi…

TEAM OF THE REGULAR SEASON

Më të mirët e BIBL këtë stinor

2 April, 2019 @16:38

Përkundër se Bashkimi pati një sezon për tu harruar në Ligën Ballkanike, lojtari i tyre Jordan Capps është nderuar me…

BASHKIMI - BLOKOTEHNA

Bashkimi mbyll sezonin me humbje në Prizren

12 March, 2019 @20:58

Nënkampioni i Ligës Ballkanike, Bashkimi, ndeshjen e fundit të sezonit e mbylli me humbje kundër Blokotehnas. Skuadra prizrenase u mposht…

Të gjitha lajmet nga Balkan League