Të gjitha lajmet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (2)

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (2)

23 October, 2019 @12:13

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së dytë në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtareve.

Ekipin e javës e përbëjnë: Agnesa Rrahmani (Kastrioti), Danisha Shaw (Prishtina), Valbona Bytyqi (Penza), Khadija Brown-Haywood (Bashkimi) dhe Aisha Balarabe (Bashkimi).

Në fitoren e parë të stinorit për Kastriotin, rolin kryesor e luajti Agnesa Rrahmani. Agnesa kundër Vëllaznimit shkëlqeu me 31 pikë e 16 kërcime, derisa skuadra e saj në total i shënoi 48 pikë.

Vashat e Prishtinës pësuan në ndeshjen derbi ndaj Bashkimit. Danisha Shaw kundër ish-skuadrës së saj luajti me 27 pikë, 6 kërcime e 5 topa të rrëmbyer.

Valbona Bytyqi po vazhdon t’i ndihmojë Penzës me performancën e saj. Ajo në ndeshjen kundër Trepçës ishte shumë afër shifrave magjike triple-double. Bytyqi luajti me

22 pikë, 10 kërcime e 7 asistime.

Dyshja e Bashkimit, Khadija Brown-Haywood dhe Aisha Balarabe, ishin më të dalluarat në fitoren derbi kundër Prishitnës. Khadija Brown-Haywood luajti me 23 pikë e 8 kërcime, ndërsa Aisha Balarabe me 23 pikë e 15 kërcime.

TE MESHKUJT E FEMRAT

Stinori 2019/20 përfundoi sot

31 March, 2020 @15:53

Ka përfunduar sot stinori 2019/20 i Superligës së Kosovës në basketboll te meshkujt dhe te femrat, ka bërë të ditur…

FBK

Vendimi për anulimin e sezonit, flet sekretarja e FBK-së

30 March, 2020 @19:11

Tash e sa javë, basketbolli në Kosovë, sikur sportet e tjera, po “pushon” shkaku i masave mbrojtëse ndaj përhapjes së…

MEDIA

Kampionati mund të mos vazhdojë

15 March, 2020 @22:20

Në ditët e ardhshme Bordi i FBK-së pritet të vendos për të ardhmen e stinorit 2019/20. Kështu së paku…

PRIZREN

Bashkimi (F) liron trajnerin dhe lojtaret

15 March, 2020 @16:19

Skuadra e femrave të Bashkimit para pak çastesh ka bërë të ditur se për shkak të situatës së krijuar nga…

CORONAVIRUS

Pezullohen të gjitha aktivitetet sportive në Kosovë

14 March, 2020 @1:34

Pas rasteve të para zyrtare të coronavirusit në Kosovë, Qeveria e Republikës së Kosovës ka pezulluar të gjitha aktivetet sportive…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave