Të gjitha lajmet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (2)

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (2)

23 October, 2019 @12:13

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së dytë në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtareve.

Ekipin e javës e përbëjnë: Agnesa Rrahmani (Kastrioti), Danisha Shaw (Prishtina), Valbona Bytyqi (Penza), Khadija Brown-Haywood (Bashkimi) dhe Aisha Balarabe (Bashkimi).

Në fitoren e parë të stinorit për Kastriotin, rolin kryesor e luajti Agnesa Rrahmani. Agnesa kundër Vëllaznimit shkëlqeu me 31 pikë e 16 kërcime, derisa skuadra e saj në total i shënoi 48 pikë.

Vashat e Prishtinës pësuan në ndeshjen derbi ndaj Bashkimit. Danisha Shaw kundër ish-skuadrës së saj luajti me 27 pikë, 6 kërcime e 5 topa të rrëmbyer.

Valbona Bytyqi po vazhdon t’i ndihmojë Penzës me performancën e saj. Ajo në ndeshjen kundër Trepçës ishte shumë afër shifrave magjike triple-double. Bytyqi luajti me

22 pikë, 10 kërcime e 7 asistime.

Dyshja e Bashkimit, Khadija Brown-Haywood dhe Aisha Balarabe, ishin më të dalluarat në fitoren derbi kundër Prishitnës. Khadija Brown-Haywood luajti me 23 pikë e 8 kërcime, ndërsa Aisha Balarabe me 23 pikë e 15 kërcime.

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (3)

28 October, 2019 @14:46

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së tretë në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

VËLLAZNIMI (F) - PENZA (F)

Penza pa humbje ndjek kreun

27 October, 2019 @22:40

Vashat e Penzës serinë e fitoreve e vazhduan edhe kundër Vëllaznimit. Penza e mposhti Vëllaznimin me rezultat 28-79. Si…

TREPÇA (F) - PRISHTINA (F)

Triple-double i dytë për Enisën, Trepça pa fitore

26 October, 2019 @17:01

Një fitore e pritur nga vashat e Prishtinës erdhi në palestrën “Minatori” në Mitrovicë. Prishtina e mposhti Trepçën me rezultat…

BASHKIMI (F) - KASTRIOTI (F)

Bashkimi lehtë ndaj Kastriotit, përforcohet kreu

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

25 October, 2019 @21:05

Ndeshja hapëse e xhiros së tretë në Ligën e Femrave në basketboll, përfundoi pa ndonjë befasi. Vashat e Bashkimit pa…

EURO CUP

Vashat e Prishtinës të pafuqishme ndaj Vidnojes

24 October, 2019 @22:06

Vashat e Prishtinës pësuan edhe në ndeshjen e dytë në Eurocup. Kësaj radhe humbja ishte edhe më e thellë. Skuadra…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave