Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XVI)

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XVI)


3 March, 2022 @15:21

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 16 në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtareve.

Ekipin e javës e përbëjnë:

1.Vesa Krasniqi (Bashkimi) 26 pikë, 11 kërcime, 1 asistim
2.Tynice Martin (Prishtina) 18 pikë, 14 asistime, 12 kërcime, 6 topa të rrëmbyer, 1 bllokadë
3.Cheah Rael Whitsitt (Penza) 20 pikë, 17 kërcime, 10 asistime, 7 topa të rrëmbyer
4.Aulona Muhadri (Bashkimi) 19 pikë, 19 kërcime, 4 asistime, 2 topa të rrëmbyer, 1 bllokadë
5.Sumeja Kosumi (Prishtina) 22 pikë, 18 kërcime, 10 topa të rrëmbyer, 3 asistime, 3 bllokada


SONTE NË LIGËN UNIKE

Në pritje të debutimeve

Liga Unike

Në pritje të debutimeve

03/03/22 @ 11:48

GODASIN MINATORËT

Trepça zyrtarizon Rodney Purvis

FBK Superliga/International/Transfere

Trepça zyrtarizon Rodney Purvis

03/03/22 @ 10:56

KBF PENZA 86-71 KBF TIRANA

Penza fiton dhe bëhet lidere

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Penza fiton dhe bëhet lidere

02/03/22 @ 22:18

KBF PARTIZANI 77-94 KBF PRISHTINA

KBF Prishtina triumfon në Tiranë

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

KBF Prishtina triumfon në Tiranë

02/03/22 @ 22:11

DEBUTIMI

Si debutoi Ivan Koljevic te Rahoveci?

Liga Unike/FBK Superliga

Si debutoi Ivan Koljevic te Rahoveci?

02/03/22 @ 18:42

KBF PENZA 86-71 KBF TIRANA

Penza fiton dhe bëhet lidere

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Penza fiton dhe bëhet lidere

02/03/22 @ 22:18

KBF PARTIZANI 77-94 KBF PRISHTINA

KBF Prishtina triumfon në Tiranë

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

KBF Prishtina triumfon në Tiranë

02/03/22 @ 22:11

DUELET E XHIROS DHE ORARI

Sot xhiroja e nëntë në Ligën Unike të femrave

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Sot xhiroja e nëntë në Ligën Unike të femrave

02/03/22 @ 14:13

KBF PENZA - KBF TREPÇA

Penza i kthehet fitores, duke kaluar lehtë Trepçën

FBK Liga e Femrave

Penza i kthehet fitores, duke kaluar lehtë Trepçën

28/02/22 @ 21:57

KBF BASHKIMI - KBF VËLLAZNIMI

KBF Bashkimi në formë, kalon lehtë Vëllaznimin

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi në formë, kalon lehtë Vëllaznimin

25/02/22 @ 22:12

KBF KASTRIOTI - KBF PRISHTINA

Prishtina si në stërvitje, seria ngritet në 16 fitore rresht

FBK Liga e Femrave

Prishtina si në stërvitje, seria ngritet në 16 fitore rresht

25/02/22 @ 18:09

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XV)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XV)

22/02/22 @ 13:41

KBF VËLLAZNIMI - KBF KASTRIOTI

KBF Vëllaznimi lehtë ndaj KBF Kastriotit, synon PlayOffin

FBK Liga e Femrave

KBF Vëllaznimi lehtë ndaj KBF Kastriotit, synon PlayOffin

20/02/22 @ 21:24

PENZA - PRISHTINA

Me fitore në derbi, KBF Prishtina blindon pozitën e parë

FBK Liga e Femrave

Me fitore në derbi, KBF Prishtina blindon pozitën e parë

20/02/22 @ 21:04

KBF BASHKIMI - KBF TREPÇA

Sterle debuton me fitore te KBF Bashkimi

FBK Liga e Femrave

Sterle debuton me fitore te KBF Bashkimi

19/02/22 @ 23:40


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave