Të gjitha lajmet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (I)

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (I)


3 November, 2020 @12:11

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 1 në Ligën e Parë në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtarëve.

Në pesëshen e zgjedhur nuk ka lojtarë nga ndeshje Istogu - Feronikeli, pasi që kjo ndeshje do të luhet më vonë.

Ekipin e javës e përbëjnë: Don Polloshka (AS Prishtina), Bleonis Tanushi (Megasports), Visar Ejupi (Marigona Hill Prishtina), Albion Imeri (Vushtrria) dhe Bardhi Rexha (New Basket).

AS Prishtina ka fituar derbin kundër Dritës me rezultat 77-75.

Më i miri te AS Prishtina ishte fundori Don Polloshka. Ai luajti me 15 pikë, 7 asistime e 5 kërcime në fitoren e skuadrës.

Megasportsi e nisi Ligën e Parë me fitore, duke e mposhtur Lipjanin me rezultat 61-106.

Më i dalluari i skuadrës prizrenase ishte Bleonis Tanushi me 13 pikë, 10 asistime, 6 kërcime e 3 topa të rrëmbyer.

Në fitoren e Marigona Hill Prishtinës kundër New Basketit (82-90), më i veçuari ishte Visar Ejupi. Ejupi luajti me 25 pikë, 11 kërcime e 3 asistime.

Edhe Vushtrria e mbylli xhiron me fitore, duke e mposhtur Prishtinën e Re me rezultat 71-50.

Albion Imeri me 10 pikë, 9 kërcime, 5 asistime e 3 topa të rrëmbyer u dallua më së shumti te skuadra e Vushtrrisë.

New Basket pësoi humbje kundër Marigona Hill Prishtinës. Në humbje e skuadrës prizrenase, më i dalluari ishte Bardhi Rexha.

Rexha luajti me double-double prej 30 pikëve e 15 kërcimeve, derisa 30 pikët e tij ishin shifra më e lartë e xhiros së parë në Ligën e Parë.

BERISHA & BOJKU

Feronikeli siguron shërbimet e dyshes pejane

Foto: KB Peja

15 January, 2021 @18:27

Skuadra e Ligës së Parë, Feronikeli, në pjesën e dytë të kampionatit do të mund të llogaris në shërbimet e…

TRANSFER

Sollova te Vëllaznimi

15 January, 2021 @18:12

Skuadra e Vëllaznimit ka shtuar forcë në përbërjen e saj me lojtarë vendorë. Gjakovarët pas Atik Koshit dhe

TRANSFERIMET

Të gjitha përforcimet e afatit kalimtar të janarit

15 January, 2021 @17:51

Ka përfunduar afati kalimtar në basketboll, ku kishte shumë transferime të bujshme. Më poshtë mund t’i gjeni të gjitha transferimet…

ISTOG

Istogu zyrtarizon përforcimin e fundit

15 January, 2021 @15:54

Përvoja e basketbollistit të njohur për shumë skuadra në Superligë dhe Ligë të Parë të Kosovës, Fisnik Juniku, tash e…

ISTOG

Istogu për herë të parë merr një amerikan

Terrick Phillips gjatë stinorit të kaluar, derisa luante për Vëllaznimin/ TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

14 January, 2021 @15:05

KB Istogu që po përgatitet vrullshëm për pjesën pranverore të stinorit në Ligë të Parë të basketbollit, para pak çastesh…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë