Të gjitha lajmet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (9)

TOP 5-shja e javës në Superligë (9)

8 November, 2019 @14:50

TopSporti.com ka zgjedhur më të mirët e xhiros së nëntë në Superligën e Kosovës në basketboll.

Në pesëshen e zgjedhur nuk ka lojtarë nga ndeshja Prishtina - Ylli, pasi që kjo ndeshje do të luhet më vonë.

Ekipin e javës e përbëjnë: Stevie Clark (Bashkimi), Corey Raley-Ross (Bashkimi), DJ Hanes (Trepça), Besnik Azemi (Trepça) dhe Javis Howard (Rahoveci).

Bashkimi e regjistroi fitoren e katërt rresht kundër Feronikelit. Lojtari më në formë në ligë aktualisht Stevie Clark, është zgjedhur për herë të katërt radhazi në TOP

5-shjen e javës. Clark kundër Niklit shkëlqeu me 38 pikë (shifra më e lartë e javës), 5 kërcime, 5 asistime e 2 topa të rrëmbyer.

Në TOP 5-shen e javës nga Bashkimi hyri edhe Corey Raley-Ross. Ai luajti me 27 pikë, 13 kërcime, 6 asistime e 3 topa të rrëmbyer, derisa luajti me përqindje të lartë nga tentime për dy pikë dhe tre pikë.

Trepça e fitoi ndeshjen e dytë të stinorit në këtë xhiro, duke e mposhtur Lipjanin. DJ Hanes dhe Besnik Azemi ishin më të dalluarit në këtë ndeshje.

Hanes luajti me 31 pikë, 7 kërcime e 6 asistime, derisa Azemi me 31 pikë, 10 kërcime e 2 asistime.

Rahoveci e mposhti Pejën me rezultat 75-83. Njërin nga rolet kryesore për fitoren e vreshtarëve e luajti qendra Javis Howard. Ai luajti me 16 pikë e 8 kërcime, derisa Rahoveci e regjistroi fitoren e shtatë të stinorit.

RAHOVECI

Rahoveci zyrtarizon të huajin e pestë

FOTO / KB Rahoveci

8 November, 2019 @11:10

Lideri aktual i Superligës së Kosovës në basketboll, Rahoveci, para pak çastesh e zyrtarizoi të hujin e pestë të skuadrës,…

PEJA - RAHOVECI

Rahoveci mposht Pejën, vazhdon kryesimin

FOTO / Korniza Studio

7 November, 2019 @21:18

Nënkampioni i Superligës, Rahoveci, duke e mposhtur Pejën me rezultat 75-83, ka vazhduar të jetë në krye të tabelës. …

FERONIKELI - BASHKIMI

Bashkimi në formë, e katërta rresht

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

7 November, 2019 @20:52

Ekipi prizrenas Bashkimi vazhdoi formën e mirë edhe në ndeshjen kundër Feronikelit. Djelmoshat e trajnerit Illmen Bajra, pjesën e parë…

LIPJANI - TREPÇA

100 pikëshi i parë i Trepçës, Lipjani ende pa fitore

6 November, 2019 @20:57

Ndeshja hapëse e xhiros së nëntë në Superligën e Kosovës në basketboll në mes të Lipjanit dhe Trepçës, përfundoi me…

FIBA EUROPE CUP

Prishtina kthehet me humbje nga Letonia

6 November, 2019 @20:14

Skuadra e Prishtinës në ndeshjen e luajtur në kuadër të FIBA Europe Cup kundër skuadrës letoneze Ventspils, u mposht me…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga