Të gjitha lajmet

TOP 5 / KUPA E KOSOVËS / LIGA E PARË

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Liga e Parë)

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Liga e Parë)

7 March, 2019 @15:06

Sivjet për herë të parë është luajtur edhe Kupa e Kosovës në kuadër të Ligës së Parë.

Fituesi i Kupës së Kosovës në Ligën e Parë u shpall Feronikeli, duke e mposhtur Vëllaznimin me rezultat minimal 80-81.

TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e Kupës së Kosovës në kuadër të Ligës së Parë, bazuar në performancat individuale të lojtarëve.

Ekipin e Kupës në Ligën e Parë e përbëjnë: Arion Balluku (Vëllaznimi), Arti Hajdari (Feronikeli), Beqë Kovaçi (Feronikeli), Taaj Ridley (Vëllaznimi) dhe Mustafë Merovci (Feronikeli).

a

Arion Balluku dhe amerikani Taaj Ridley, ishin dy lojtarë nga finalisti Vëllaznimi në TOP 5shen. Balluku gjatë këtyre ndeshjeve luajti me 12 pikë, 8 kërcime dhe 6 asistime për ndeshje, kurse Ridley pati mesatare prej 22.5 pikëve, 6 kërcimeve e 3 asistimeve.

SKEMA E KUPËS

a

Kurse nga fituesi i Kupës në pesëshe futen Arti Hajdari, Mustafë Merovci e Beqë Kovaçi. Hajdari luajti me mesatare prej 21.5 pikëve, 7 kërcimeve e 6 asistimeve për ndeshje, Merovci me 14 pikë, 7.5 kërcime dhe Kovaçi me 11 pikë, 5.5 kërcime e 4 asistime për ndeshje për Feronikelin.

PLAY OUT: LIPJANI - VËLLAZNIMI

Lipjani shpëton sezonin, mbetet në Superligë!

TOPSPORTI / A.P

27 April, 2019 @20:48

Pas ndeshjes së parë në Gjakovë që u mbyll me fitore 74-71 të Vëllaznimit, takimi kthyes i luajtur sonte…

PLAY OUT: LIPJANI - VËLLAZNIMI

Lipjani vs. Vëllaznimi, diferencë 10 pikë pas 20 minutave

TOPSPORTI / ARKIV

27 April, 2019 @19:50

Me rezultat 46-36 është mbyllur pjesa e parë mes Lipjanit dhe Vëllaznimit, të cilat mes vete po përballen për një…

PLAY OUT: VUSHTRRIA - MEGASPORTS

Vushtrria dhe Megasportsi mbeten aty ku ishin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

26 April, 2019 @22:01

Skuadra e Vushtrrisë, duke e mposhtur edhe në ndeshjen e dytë të Play Outit Megasportsin, mbeti në Ligë të Parë. …

PAS NDËRPRERJES SË NDESHJES

Përcakohet dënimi për KB Vëllaznimin

26 April, 2019 @13:32

Ndeshja ishte ndërprerë për shkak të tymit që u bë në palestrën Shani Nushi në përballjen e parë të PlayOutit…

PLAYOUT LIGA E PARË: MEGASPORT - VUSHTRRIA

Afër sigurimit të Ligës së Parë

25 April, 2019 @23:51

Sonte u zhvillua edhe dueli i parë i PlayOutit për Ligë të Parë të Kosovës, ku në Prizren u takuan…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë