Të gjitha lajmet

BASHKIMI

Pas disfatës së parë në kampionat, dorëhiqet trajneri

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

Pas disfatës së parë në kampionat, dorëhiqet trajneri

19 March, 2019 @19:25

Trajneri i vashave të Bashkimit, Edin Kerveshi, është larguar nga detyra e tij.

Kerveshi ka dhënë dorëheqje, derisa këtë e bëri të ditur skuadra kampione përmes një njoftimi në Facebook.

Bashkimi nuk kishte pësuar asnjë humbje përgjatë stinorit të rregullt në kampionat, dhe të parën e regjistroi në fundjavën e kaluar.

Bashkimi pat pësuar edhe në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës nga Prishtina, duke mos arritur finalen e Kupës.

Në vend të Edin Kerveshit, përkohësisht në krye të skuadrës do të jetë Fëllanza Balluku, kurse klubi është në bisedime me disa trajnerë të huaj e vendorë.

TABELA AKTUALE

Bashkimi aktualisht është në krye të tabelës, derisa humbjen e parë në ligë e regjistroi në xhiron e kaluar nga Prishtina.

TE KB PRIZRENI

Zyrtarizohen edhe për një stinor

TOPSPORTI/ L. D.

19 March, 2019 @15:24

Klubi i basketbollit Prizreni ka zyrtarizuar sot vazhdimin e kontrateve të dy basketbollistëve të ekipit. Pejani Blendi Matoshi si…

2 DUELE PËR 3 DITË

Ndërrohet termini i ndeshjes Borea-Prizreni

19 March, 2019 @14:46

Përmes një njoftimi të botuar para pak çastesh nga FBK-ja, është bërë e ditur se ndeshja e paraparë të luhet…

SHIKUESHMËRIA

Rahoveci dhe Suhareka dominojnë

Foto: KBRahoveci/fb/K. Ejupi

19 March, 2019 @12:44

Në numrin e fundit të Informatorit të Superligës së Kosovës në basketboll, është bërë i ditur edhe numri i tifozëve…

NGA INFORMATORI NR 22

Dënim për Trepçën pas derbit

Foto: arkiv

19 March, 2019 @12:23

Dueli derbi i xhiros së fundit të Superligës ndërmjet Trepçës dhe Prishtinës, që shkoi barabartë deri kah fundi i ndeshjes…

DIRK NOWITZKI

Ngritja e fundit e Nowitzkit, kalon Chamberlainin

19 March, 2019 @10:18

Njëri ndër basketbollistët më të mirë në histori të NBA-së, Dirk Nowitzki, sot në mëngjes në ndeshjen kundër New Orleans…

LIGA E PARË

Caktohet 4-shja e Play Offit në Ligën e Parë

18 March, 2019 @22:44

Sonte me përfundimin e ndeshjes Vëllaznimi - Prishtina e Re, janë bërë të ditura katër skuadrat që do të…

VËLLAZNIMI - PRISHTINA E RE

Vëllaznimi fiton, Istogu gëzohet!

18 March, 2019 @22:34

Skuadra gjakovare Vëllaznimi, e mposhti Prishtinën e Re me rezultat 83-77, për t’ia shuar shpresat për Play Off kundërshtarit. …

ORARI I XHIROS XXIII

Të shtunën, derbi në Prizren

TOPSPORTI/ L. D.

18 March, 2019 @18:29

Është publikuar orari i ndeshjeve të xhiros së XXIII të Superligës në basketboll, ndërsa derbi i xhiros do të zhvillohet…

PRIZRENI - LIPJANI

Çereku i tretë vendimtar në fitore

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

17 March, 2019 @20:43

Prizreni e mposhti Lipjanin në palestrën “Sezair Surroi” me rezultat 92-81 [26-16], [19-28], [21-13], [26-24]. Lipjani nuk u tregua…

PRIZRENI - LIPJANI

Ç3: 10 minutat e fundit në Prizren

17 March, 2019 @20:18

Pas 30 minutave lojë, rezultati është 66-57 në favor të Prizrenit Malcolm Canada është më i miri te Prizreni me…

PJESA E PARË: PRIZRENI - LIPJANI

Mbyllet pjesa e parë në Prizren

17 March, 2019 @19:46

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Prizreni - Lipjani. Pas 20 minutave lojë, rezultati shënon 45-44 në favor të…

UNITED BASKETBALL - FERONIKELI

Fitore e pritur në Gjilan

17 March, 2019 @19:31

Feronikeli ka shënuar një fitore të lehtë në Gjilan, duke e mposhtur United Basketballin me rezultat 45-103. Skuadra nga…

PRIZRENI - LIPJANI

Ç1: 10 pikë epërsi në Prizren

17 March, 2019 @19:26

Prizreni është në epërsi pas 10 minutave kundër Lipjanit. Rezultati është 26-16 në favor të skuadrës së trajnerit Arbnor Rifati. …

STARING FIVE

Pesëshet e para: Prizreni - Lipjani

17 March, 2019 @19:03

Janë caktuar pesëshet e para të Prizrenit dhe të Lipjanit. PRIZRENI: Malcolm Canada, Ergin Grosha, Elliott Cole, Brandon Scott, Blend…

TREPÇA - PRISHTINA

Prishtina e dobësuar, mbijeton Minatorin

17 March, 2019 @18:44

Skuadra e Prishtinës që sot u paraqit në përballjen derbi të ditës ndaj Trepçës pa trajnerin Damir Mulaomerovic, pa Khalid…

PRISHTINA - BASHKIMI

Prishtinaset barazojnë serinë finale

17 April, 2019 @21:50

Vashat e Prishtinës kanë arritur të barazojnë serinë finale të PlayOffit të Ligës së Femrave. Të drejtuara nga Fidan…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Prishtna (F) - Bashkimi (F)

17 April, 2019 @19:29

Janë caktuar pesëshet e para të Prishtinës (F) dhe të Bashkimit (F). PRISHTINA: Ermelinda Shatri, Artina Hasani, Irma konjusha, Tykyra…

SERIA FINALE E FEMRAVE

Dueli i radhës i serisë finale te femrat

TOPSPORTI/ A. P.

15 April, 2019 @12:59

Afro 500 shikues panë dramën e vërtetë basketbollistike mes femrave të Bashkimit dhe Prishtinës mbrëmë në Sezai Surroi të Prizrenit…

FINALS: BASHKIMI (F) - PRISHTINA (F)

Kampionet e Bashkimit e nisin me fitore

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

14 April, 2019 @22:24

Kampionet aktuale të Ligës së Femrave, vajzat e Bashkimit, i mposhtën vashat e Prishtinës në ndeshjen e parë të serisë…

BASHKIMI (F) - PRISHTINA (F)

Seria e finaleve fillon sonte në Prizren

FOTO/ Arian Paçarizi

14 April, 2019 @14:50

Seria e finaleve në Ligën e Femrave, do të fillojë sonte në palestrën “Sezai Surroi” në Prizren. Kampionet aktuale të…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave