Të gjitha lajmet

TREPÇA - RAHOVECI

Tre barazime në 2 minutat e fundit, për fitore nga gjuajtjet e lira

Tre barazime në 2 minutat e fundit, për fitore nga gjuajtjet e lira

10 February, 2019 @18:55

Pas tre barazimeve në 2 minutat e fundit të ndeshjes, 73-73, 75-75 dhe 77-77, ka qenë amerikani Deshon Minnis që ka shënuar një gjuajtje të lirë 3 sekonda para fundit për t’ia dhënë fitoren Rahovecit në derbi ndaj Trepçës.

Minnis kishte depërtuar në mesin e katër lojtarëve të Trepçës në sulmin e fundit të ndeshjes për të nxjerrë faulin, që i dha fitoren vreshtarëve, 77-78.

Minnis ndërkaq gjuajtjen e dytë të lirë nuk e dha, ashtu që të ecin sekondat dhe shuti i fundit i Trepçës u vonua, për të kapur vreshtarët fitoren.

TABELA AKTUALE

Rahoveci me këtë fitore është barazuar me bilanc me Yllin, me të cilët po luftojnë për vendin e dytë në Superligë, 12-6.

Fred Richardson me 23 pikë në 40 minuta lojë dhe 9 kërcime ka qenë më efikasi te Rahoveci, ndërsa 15 të tjera i ka shënuar Deshon Minnis.

Performanca tejet e mirë e Samir Zekiqit në anën tjetër te mitrovicasit nuk ka mjaftuar. Zekiqi luajti me 27 pikë (5/8 për tre pikë) në 40 minuta sa i kaloi në parket.

Me këtë fitore Rahoveci tash ka bilanc më të mirë në duele të ndërsjella me Trepçën, 2-1.

KOSOVA U20

Humbja e tretë e Kosovës, nga lideri i grupit

Foto: fiba.com

16 July, 2019 @20:27

Përfaqësuesja e Kosovës U20 ka humbur edhe ndeshjen e tretë në Grupin C të Evropianit Div. B. Të përzgjedhurit…

SENIORËT

Me disa mungesa të arsyeshme, nisin stërvitjet për kualifikime

Foto: FBK

15 July, 2019 @15:04

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll të hënën paradite kishte grumbullimin e parë, derisa stërvitjet do të mbahen edhe nga ora…

KOSOVA U20

Kosova U20 arrin fitoren e parë në Divizionin B

Foto: fiba.com

14 July, 2019 @22:17

Basketbollistët e Kosovës U20 pas dy humbjeve të thella në dy ditët e para të Evropianit të Divizionit B, duke…

KOSOVA U20

14 July, 2019 @22:17

Basketbollistët e Kosovës U20 pas dy humbjeve të thella në dy ditët e para të Evropianit të Divizionit B, duke…

KOSOVA U20 NË EVROPIAN DIV B

Dje 49, sot humbje me 48 pikë dallim

Foto: FBK

13 July, 2019 @19:51

Përfaqësuesja e Kosovës U20 në basketboll sot është mposhtur me 48 pikë dallim nga Holanda U20 në Evropianin për këto…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga