Të gjitha lajmet

TREPÇA

Trepça përforcon pozitën e fundorit

Trepça përforcon pozitën e fundorit

8 October, 2018 @20:05

Skuadra mitrovicase Trepça, zyrtarizoi përforcimin e ri të skuadrës, lojtarin Mark Dorris.

Dorrisi 33 vjeçar, është i gjatë 188 cm luan në pozitën 1, ndërsa së fundi ishte pjesë e skuadrës estoneze KK Parnu. Kjo skuadër gjithashtu ishte pjesë e Ligës Baltike.

TABELA AKTUALE

Statistikat e fundit të Mark Dorrisit me skuadrën estoneze janë të sezonit 2015/16, sezon në të cilë ai pati mesatare prej 11.6 pikëve, 4.1 kërcimeve dhe 3.6 asistimeve për ndeshje.

Trepça pas 3 xhirove të zhvilluara nuk ka shënuar fitore ende, ndërsa në xhiron e katërt do të përballet me Rahovecin, që është pa humbje deri më tani.

TRANSFEROHET REPREZENTUESI

Shoshi te nënkampioni i FIBA Europe Cup

14 June, 2019 @12:24

Qendra e reprezentacionit të Kosovës në basketboll, Lis Shoshi, është anëtar më i ri i nënkampionit të FIBA Europe Cup…

NJOFTIMI I KB RAHOVECIT

Rahoveci aplikon në Champions

13 June, 2019 @22:24

Nënkampioni i Kosovës në basketboll dhe finalisti i Kupës së Kosovës, KB Rahoveci, ka bërë të ditur sot se zyrtarisht…

KOMUNIKATA E KB BASHKIMI

Bashkimi qartëson vështirësitë që i kaloi në stinorin 2018/19

13 June, 2019 @22:08

KB Bashkimi, përmes faqes zyrtare të ekipit në Facebook, ka lëshuar një komunikatë për media, ku ka qartësuar situatën që…

DISFATË MINIMALE

Kosova U20 mposhtet nga Maqedonia Veriore

Foto: FBK

7 June, 2019 @19:30

Basketbollistët e Kosovës U-20, te meshkujt, kanë zhvilluar një ndeshje shumë të mirë ndaj Maqedonisë Veriore U-20, në udhëtim, por…

KAMPI NACIONAL

Mbi 100 basketbollistë/e në përzgjedhje

Foto: FBK

5 June, 2019 @12:56

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) do të bëjë përzgjedhjen e basketbollistëve të grupmoshës 2005/06 për në Kampin Nacional, i…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga