Të gjitha lajmet

TREPÇA

Trepça përforcon pozitën e fundorit

Trepça përforcon pozitën e fundorit

8 October, 2018 @20:05

Skuadra mitrovicase Trepça, zyrtarizoi përforcimin e ri të skuadrës, lojtarin Mark Dorris.

Dorrisi 33 vjeçar, është i gjatë 188 cm luan në pozitën 1, ndërsa së fundi ishte pjesë e skuadrës estoneze KK Parnu. Kjo skuadër gjithashtu ishte pjesë e Ligës Baltike.

TABELA AKTUALE

Statistikat e fundit të Mark Dorrisit me skuadrën estoneze janë të sezonit 2015/16, sezon në të cilë ai pati mesatare prej 11.6 pikëve, 4.1 kërcimeve dhe 3.6 asistimeve për ndeshje.

Trepça pas 3 xhirove të zhvilluara nuk ka shënuar fitore ende, ndërsa në xhiron e katërt do të përballet me Rahovecin, që është pa humbje deri më tani.ARBNOR RIFATI

Humbja e parë e debutuesve, në syrin e trajnerit

TOPSPORTI/ L. D.

7 October, 2018 @23:29

Filluan stinorin në mënyrë më të mirë të mundshme. Prizreni nisi me dy fitore edicionin debutues në Superligë, ndërsa sot…

KRUNOSLAV KRAJNOVIC

4 minutat e fundit, vendosën

TOPSPORTI/ L. D.

7 October, 2018 @23:17

Trajneri i ri i Bashkimit, Krunoslav Krajnovic, i cili ka përjetuar fitoren e parë me ekipin e tij pas një…

BASHKIMI (F) - SFERA (F)

Bashkimi pa telashe ndaj Sferës

TOPSPORTI/ A. P.

7 October, 2018 @23:12

Vashat e Bashkimit edhe pengesën e Sferës e kaluan pa telashe, duke e mposhtur me rezultat 87-31. Bashkimi që nga…

EKSKLUZIVE

Ardit Memçaj me skuadër të re

7 October, 2018 @23:00

Ish-lojtari i Bashkimit, Ardit Memçaj, arriti marrëveshje me klubin gjakovar Vëllaznimin. Lajmi u konfirmua nga vetë lojtari përmes një bisede…

BOREA - PRISHTINA

Prishtina kalon edhe Borean

Foto: KBPrishtina/fb

7 October, 2018 @20:35

Pa shumë probleme, Prishtina që luajti në Gjakovë si mysafire e Boreas, ka shënuar edhe fitoren e tretë me radhë…

BASHKIMI - PRIZRENI

Fund dramatik, Bashkimi këndellet në derbin lokal

BOROZANI/ A. P.

7 October, 2018 @18:42

Në derbin e parë të qytetit të Prizrenit në histori të Superligës së Kosovës në basketboll, fituese doli skuadra e…

BASHKIMI - PRIZRENI

Pjesa e parë, debutuesit në epërsi

TOPSPORTI/ A. P.

7 October, 2018 @17:43

Pas 20 minutave lojë në "Sezai Surroi", rezultati shënon 41-45 në të mirë të skuadrës së Prizrenit, skuadrës debutuese në…

YLLI - RAHOVECI

Çfarë Rahoveci, përmbysje për lidership!

BOROZANI

6 October, 2018 @21:42

Në ndeshjen e zhvilluar sonte mes dy prej skuadrave pa humbje në Superligën e Kosovës në basketboll, triumfuese doli skuadra…

PENZA - DRITA

3 fitore rresht për Penzën

6 October, 2018 @21:33

Penza arriti të fitojë edhe në ndeshjen e e tretë, kësaj radhe duke e mposhtur Dritën me rezultat 74-58. Jeta…

VËLLAZNIMI (F) - TREPÇA (F)

Trepça regjistron fitoren e parë në Gjakovë

6 October, 2018 @21:28

Vashat e skuadrës mitrovicase Trepça, e regjistruan fitoren e parë të stinorit duke e mposhtur Vëllaznimin me rezultat 40-44. Trepça,…

FORMACIONET STARTUESE: YLLI-RAHOVECI

Ylli-Rahoveci, 5-shet startuese

6 October, 2018 @19:12

Ka filluar ndeshja derbi e xhiros ndërmjet Yllit dhe Rahovecit në Superligë, ndërsa pesëshet startuese janë këto: YLLI: Everett,…

LIPJANI - TREPÇA

Përmbysje fantastike për fitore historike!

6 October, 2018 @16:42

Në duelin e skuadrave që nuk kishin asnjë fitore të shënuar sivjet, duel ky hapës i xhiros së tretë të…

TREPÇA

Arrin përforcimi i Trepçës

BOROZANI / ARKIV

11 October, 2018 @19:51

Përmes një postimi në Facebook, klubi i Trepçës ka njoftuar që përforcimi amerikan, Mark Dorris, ka arritur në Mitrovicë.

NGA INFORMATORI NR. 3

As Rahoveci s’shpëton pa dënim

11 October, 2018 @14:28

Përkundër se ishin në cilësinë e mysafirit, edhe Rahoveci ka marrë dënimet nga KG pas raportit të vëzhguesve të ndeshjes,…

NGA INFORMATORI NR 3

12 dënime për KB Ylli, pas derbit ndaj Rahovecit

11 October, 2018 @14:16

Informatori Nr 3 i Superligës ka bërë të ditur se derbi i zhvilluar në 13 qershori të Suharekës ndërmjet Yllit…

JAVA E KATËRT

Dy të shtunën, dy të dielen

BOROZANI / ARKIV

10 October, 2018 @12:48

Pas xhiros së tretë, xhiro që kaloi me ndeshje tejet interesante dhe me shumë përmbysje, Superliga e Kosovës në basketboll…

TOP 10 PERFORMANCES OF GAMEWEEK III

TOP 10-shja e javës në Superligë (III)

TOPSPORTI/ A. P.

9 October, 2018 @23:35

Pas përfundimit të të gjitha ndeshjeve të xhiros së tretë të Superligës në basketboll, Eurobasket.com ka përzgjedhur dhjetëshen më të…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga