Të gjitha lajmet

KUPA E KOSOVËS: PRISHTINA - TREPÇA

Trepça pëson debakël nga Prishtina

Foto: KBRahoveci/fb

Trepça pëson debakël nga Prishtina

27 February, 2019 @18:16

Prishtina është treguar tepër e fortë për Trepçën në Final 8 të Kupës së Kosovës. E përforcuar me reprezentuesin e Kosovës, Malcolm Armstead dhe lojtarin Rodney Bullock, bardhekaltërit kanë qenë të pamëshirshëm ndaj mitrovicasve.

Prishtina ka shënuar në tre çerekët e parë nga 26 pikë në koshin e gjelbërezinjëve, derisa epërsinë e kanë shtuar çerek pas çereku për të treguar forcën e madhe në krahasim me kundërshtarin, 99-58 [26-10, 26-13, 26-8 dhe 21-27].

Prishtina vs Trepcha, basketball view far

Bullock ka qenë më efikasi në debutim te bardhekaltërit me 19 pikë të shënuara e 12 kërcime, ndërsa përveç tij pikë dyshifrore në fitore kanë shënuar edhe Ahmed Bashir 16, Mikaile Tmusic 14, Divine Myles 12 dhe Dardan Berisha 11.

SKEMA E KUPËS dhe ORARI

Te Trepça pika më ndriçuese e ekipit ka qenë Besnik Azemi me 18 pikë e 8 kërcime, ndërsa Aaron Anderson me 15 pikë dhe Samir Zekiqi me 11 sosh kanë qenë të pamjaftueshëm për t’i bërë ballë prishtinasve.

Loja si lojë nuk kishte ndonjë histori për tu përmendur. Prishtina që prej fillimit në avantazh të thellë, duke shkuar sigurt në fitore, derisa Trepça me fuqinë që kishte bëri mjaft.

Prishtina me këtë fitore kalon në gjysmëfinale të Kupës, ku pret fituesin e ndeshjes Feronikeli - Ylli.

NGA INFORMATORI

Nga ndeshja e parë, vetëm një dënim

TOPSPORTI/ A. P.

4 May, 2019 @14:47

Pas ndeshjes së parë të serisë finale të PlayOffit të Superligës, Komesari i Garave të FBK-së ka regjistruar ndeshjen, ndërsa…

FINALS / GAME 1: PRISHTINA - RAHOVECI

Bindshëm startojnë serinë finale

2 May, 2019 @20:40

Nënkampionja e Kosovës në basketboll, Prishtina, në ndeshjen e parë të serisë finale e mposhti Rahovecin me rezultat 110-82…

PRISHTINA - RAHOVECI

Ç3: +35 epërsia, 10 minuta larg fitores

2 May, 2019 @20:11

Prishtina është shumë afër fitores. Pas 30 minutave lojë, rezultati shënon 89-54 në favor të Prishtinës. Dardan Berisha me 20…

PJESA E PARË: PRISHTINA - RAHOVECI

Thellohet epërsia në ndeshjen Prishtina - Rahoveci

2 May, 2019 @19:41

Skuadra e Prishtinës e mbylli pjesën e parë me 28 pikë epërsi kundër Rahoveci (60-32), në ndeshjen e parë finale…

PRISHTINA - RAHOVECI

Ç1: Epërsi dyshifrore në Prishtinë

2 May, 2019 @19:20

Pas 10 minutave lojë në ndeshjen Prishtina - Rahoveci, rezultati shënon 32-18 në favor të Prishtinës. Mikaile Tmusic aktualisht është…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga