Të gjitha lajmet

BLAZERS - ROCKETS

Triple-double i parë në karrierë

Triple-double i parë në karrierë

30 January, 2020 @9:48

Ylli i Portland Trail Blazers, Damian Lillard, sot në mëngjes ka shkëlqyer në ndeshjen kundër Houston Rockets.

Portland e mposhti Houstonin me rezultat 125-112, derisa Lillardi ishte i pakapshëm.

Lillard për herë të parë gjatë karrierës së tij, luajti me shifrat magjike triple-double. Ai kundër Rockets luajti me 36 pikë, 11 asistime e 10 kërcime.

Portland aktualisht gjendet në pozitën e dhjetë me 21 fitore e 27 humbje në Konferencën Perëndimore, ndërsa Houston Rockets është në pozitën e gjashtë me 29 fitore e 18 humbje.

HALL OF FAME 2020

Bryant, Duncan dhe Garnett në “Hall of Fame”

5 April, 2020 @0:13

Hall of fame, është një çmim që është krijuar për nder të krijuesit të basketbollit, James Naismith. Këtë çmim e…

MITCHELL / GOBERT

Shërohen dy lojtarët e Utah Jazzit

27 March, 2020 @22:11

Dy yjet e skuadrës Utah Jazz, Donovan Mitchell dhe Rudy Gobert, që ishin të sëmuar nga coronavirusi, janë shëruar plotësisht. …

CORONAVIRUS

2 lojtarë të Lakersave pozitiv në coronavirus

20 March, 2020 @12:34

Numri i të infektuarve nga coronavirus në NBA, është ngritur në 14. Sipas mediave amerikane, 2 lojtarë nga skuadra e…

KEVIN DURANT

Kevin Durant pozitiv në coronavirus

18 March, 2020 @0:26

Super ylli i Brooklyn Netsit, Kevin Durant, është testuar pozitiv në coronavirus. Gjendja e Durantit është e mirë, derisa ka…

CORONAVIRUS

NBA ndërpren sezonin, pasi basketbollisti del pozitiv në test të Coronavirusit

12 March, 2020 @12:04

Zyrtarisht edhe liga më e fuqishme e basketbollit në botë, NBA, ka ndërprerë aktivitet e sezonit 2019/20. Deri në…

Të gjitha lajmet nga NBA