Të gjitha lajmet

PLAYOFF: DON BOSKO - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi në finale

TOPSPORTI/ A. P.

Vëllaznimi në finale

8 April, 2019 @20:59

Pas fitores në ndeshjen e parë të gjysmëfinales së PlayOffit të Ligës së Parë, Vëllaznimi ka arritur të mposht Don Boskon edhe në ndeshjen e dytë dhe kështu ka arritur në finale.

Basketbollistët e Vëllaznimit kanë qenë në disavantazh në pjesën më të madhe të ndeshjes, por me mbrojtje të jashtëzakonshme në çerek të fundit, të cilën e morrën 7-23 kanë shënuar fitore në fund 68-76 për të bërë rezultatin e përgjithshëm 2-0 në të mirë të tyre dhe për të siguruar finalen.

21 prej 39 pikëve të Vëllaznimit në pjesë të parë i shënoi Atik Koshi. Ndërsa gjakovarët çerekun e fundit e nisën me 8-0.

Koshi e kreu ndeshjen me 25 pikë të shënuara duke qëlluar 4 prej 9 tentimeve për tre pikë. Gjithashtu shtoi 5 kërcime, 3 asistime dhe 2 topa të rrëmbyer në fitore.

PLAYOFF SKEMA

Edmond Kryeziu dha 23 pikë. Ky i fundit shutoi 5/11 për tre pikë sonte. Vëllaznimi minutat e fundit të ndeshjes i priti pa Taaj Ridleyn dhe Ardit Memqajn, që morrën nga 5 personale. Ridley bëri 11 kërcime prej të cilave 8 në mbrojtje dhe shënoi 8 pikë e një bllokadë.

Te Don Boskoja më efikasit sonte kanë qenë Rinor Ahmeti dhe Dion Haxhosaj me 22 pikë të shënuara secili që nuk mjaftoi për zgjatje të serisë. Haxhosaj regjistroi edhe 25 kërcime!!!

Vëllaznimi në finale të PlayOffit të Ligës së Parë do të luaj me Feronikelin.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga