Të gjitha lajmet

YLLI - PRIZRENI

Vendi i tretë i takon Yllit

Vendi i tretë i takon Yllit


2 March, 2019 @20:32

Skuadra nga Suhareka Ylli, duke e mposhtur Prizrenin me rezultat të thellë 91-67, e përfundoi Kupën e Kosovës në vendin e tretë.

Vetëm çereku i parë rezultati ishte i barabartë (18-18), e më pas ndeshjen e kontrolloi skuadra e trajnerit Arben Krasniqi.

Clayton Everett ishte koshashënuesi më i mirë i Yllit me 26 pikë, derisa në trapez shkëlqeu edhe Romelo Banks duke i rrëmbyer 25 kërcime për Yllin.

Te Prizreni Elliott Cole ishte më i dalluari me 17 pikë, kurse me double-double prej 14 pikëve e 10 kërcimeve luajti Malcolm Canada, por nuk mjaftoi për fitore.

Ndeshja për vendin e tretë për herë të parë u zhvillua sivjet, derisa finalja është nesër në ora 17:00 në mes të Prishtinës dhe Rahovecit.


YLLI - PRIZRENI

Ç3: +23 pikë dalimi

FBK Superliga

Ç3: +23 pikë dalimi

02/03/19 @ 20:09

PJESA E PARË: YLLI - PRIZRENI

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Ylli - Prizreni

FBK Superliga

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Ylli - Prizreni

02/03/19 @ 19:36

YLLI - PRIZRENI

Ç1: Barazim pas 10 minutave

FBK Superliga

Ç1: Barazim pas 10 minutave

02/03/19 @ 19:15

YLLI - PRIZRENI

Ylli vs. Prizreni, 5-shet startuese

FBK Superliga

Ylli vs. Prizreni, 5-shet startuese

02/03/19 @ 18:46

OLYMPIACOS - CSKA MOSKA

Cska e sigurtë ndaj Olympiacosit

Euroleague

Cska e sigurtë ndaj Olympiacosit

01/03/19 @ 23:31

RAHOVECI - PRIZRENI

Rezultati ngushtohet edhe më shumë

FBK Superliga

Rezultati ngushtohet edhe më shumë

01/03/19 @ 20:19

PEJA - GOLDEN EAGLE YLLI

Shtyhet edhe ndeshja Peja - Golden Eagle Ylli

FBK Superliga

Shtyhet edhe ndeshja Peja - Golden Eagle Ylli

25/02/21 @ 17:46

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Peja - Golden Eagle Ylli

FBK Superliga

Pesëshet e para: Peja - Golden Eagle Ylli

25/02/21 @ 16:58

PONTE PRIZRENI - BASHKIMI

Shtyhet ndeshja Ponte Prizreni - Bashkimi

FBK Superliga

Shtyhet ndeshja Ponte Prizreni - Bashkimi

25/02/21 @ 16:21

FORMACIONET STARTUESE

Derbi i Prizrenit, 5-shet e para

FBK Superliga

Derbi i Prizrenit, 5-shet e para

25/02/21 @ 14:50

PEJA - YLLI

Ylli për vazhdim kryesimi, Peja për këndellje

FBK Superliga

Ylli për vazhdim kryesimi, Peja për këndellje

25/02/21 @ 09:06

PRIZRENI - BASHKIMI

Derbi lokal i Prizrenit, sot nga ora 15:00

FBK Superliga

Derbi lokal i Prizrenit, sot nga ora 15:00

25/02/21 @ 09:02

TRAJNERI I TREPÇËS

Sehit: Duam që të ngjitemi sa më lartë

FBK Superliga

Sehit: Duam që të ngjitemi sa më lartë

25/02/21 @ 00:22

TRAJNERI I RAHOVECIT

Takianos: Vështirë të ndërtohet ekipi brenda 7 ditëve

FBK Superliga

Takianos: Vështirë të ndërtohet ekipi brenda 7 ditëve

25/02/21 @ 00:00

ANDIN RASHICA

Rashica: U vërejt mungesa e dëshirës për fitore, bëmë shumë gabime

FBK Superliga

Rashica: U vërejt mungesa e dëshirës për fitore, bëmë shumë gabime

24/02/21 @ 23:38

TRAJNERI I VËLLAZNIMIT

Pavic komplimenton Omogbon dhe tregon ambiciet e Vëllaznimit

FBK Superliga

Pavic komplimenton Omogbon dhe tregon ambiciet e Vëllaznimit

24/02/21 @ 23:21


Të gjitha lajmet nga FBK Superliga