Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PENZA (F) - VËLLAZNIMI (F)

Whitsitt me rekord personal, Penza fiton lehtë

Whitsitt me rekord personal, Penza fiton lehtë


22 January, 2022 @22:00

Kampionja aktuale e Ligës së Femrave, Penza, e mposhti lehtë Vëllaznimin me rezultat 104-54.

Nga minuta e parë e deri në fund, Penza nuk e lëshoi epërsinë dhe e regjistroi fitoren e 10 të stinorit.

Cheal Rael Whitsitt në këtë ndeshje luajti me rekord personal. Ajo shënoi 42 pikë që ishte shifra më e lartë e stinorit për basketbollisten amerikane.

Te Vëllaznimi u dallua Kendra Williams me 33 pikë, por nuk mjaftoi për fitore.

TABELA AKTUALE

Penza me 10 fitore e 2 humbje gjendet në pozitën e dytë, kurse Vëllaznimi me 3 fitore e 9 humbje në pozitën e parafundit.

Në xhiron tjetër Penza takohet me Bashkimin, kurse Vëllaznimi me Prishtinën.


VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: Drita - Trepça

FBK Superliga

Highlights: Drita - Trepça

22/01/22 @ 21:45

KASTRIOTI (F) - BASHKIMI (F)

KBF Bashkimi deklason Kastriotin

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi deklason Kastriotin

22/01/22 @ 21:05

DRITA - TREPÇA

Fitorja e parë e vitit

FBK Superliga

Fitorja e parë e vitit

22/01/22 @ 20:54

DRITA - TREPÇA

Ç3: Trepça afër fitores, edhe 10 minuta lojë

FBK Superliga

Ç3: Trepça afër fitores, edhe 10 minuta lojë

22/01/22 @ 20:05

DRITA - TREPÇA

Thellohet epërsia, mbyllet pjesa e parë

FBK Superliga

Thellohet epërsia, mbyllet pjesa e parë

22/01/22 @ 19:33

DRITA - TREPÇA

Ç1: Rezultati i ngushtë (Drita-Trepça)

FBK Superliga

Ç1: Rezultati i ngushtë (Drita-Trepça)

22/01/22 @ 19:12

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Drita - Trepça

FBK Superliga

Pesëshet e para: Drita - Trepça

22/01/22 @ 18:56

FBK

Ndeshjet e basketbollit, pa shikues deri më 4 shkurt

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18

Ndeshjet e basketbollit, pa shikues deri më 4 shkurt

22/01/22 @ 12:07

MH PRISHTINA - ISTOGU

Istogu fiton ngushtë MH Prishtinën

FBK Liga e Parë

Istogu fiton ngushtë MH Prishtinën

21/01/22 @ 20:41

KASTRIOTI (F) - BASHKIMI (F)

KBF Bashkimi deklason Kastriotin

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi deklason Kastriotin

22/01/22 @ 21:05

FBK

Ndeshjet e basketbollit, pa shikues deri më 4 shkurt

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18

Ndeshjet e basketbollit, pa shikues deri më 4 shkurt

22/01/22 @ 12:07

DUELET DHE ORARI I NDESHJEVE

Pa derbi, favoritet presin fitore

FBK Liga e Femrave

Pa derbi, favoritet presin fitore

21/01/22 @ 13:59

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XI)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XI)

18/01/22 @ 15:09

KBF VËLLAZNIMI - KBF BASHKIMI

Edhe KBF Bashkimi e hap vitin me fitore

FBK Liga e Femrave

Edhe KBF Bashkimi e hap vitin me fitore

17/01/22 @ 12:52

KBF TREPÇA - KBF PENZA

Kampionja fillon stinorin pranveror me fitore

FBK Liga e Femrave

Kampionja fillon stinorin pranveror me fitore

17/01/22 @ 12:25

KBF PRISHTINA - KBF KASTRIOTI

Rushiti me quadruple-double, Prishtina pa probleme

FBK Liga e Femrave

Rushiti me quadruple-double, Prishtina pa probleme

17/01/22 @ 11:52

INTERNATIONAL

Ish-trajneri i KBF Bashkimit në Superligën Turke

FBK Liga e Femrave/International

Ish-trajneri i KBF Bashkimit në Superligën Turke

07/01/22 @ 19:33

KBF BASHKIMI

KBF Bashkimi përfundon afatin kalimtar me amerikanen Hill

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi përfundon afatin kalimtar me amerikanen Hill

07/01/22 @ 19:28

KBF BASHKIMI

KBF Bashkimi vazhdon me përforcime

FBK Liga e Femrave/Transfere

KBF Bashkimi vazhdon me përforcime

06/01/22 @ 23:09


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave