Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PEJA - YLLI

Ylli për vazhdim kryesimi, Peja për këndellje

Ylli për vazhdim kryesimi, Peja për këndellje


25 February, 2021 @9:06

Ndeshja e fundit e xhiros së 20 në Superligën e Kosovës në basketboll, do të luhet me super ndeshjen në mes të Pejës dhe Yllit nga ora 17:00.

Që të dyja skuadrat e mposhtën njëra tjetrën nga një herë gjatë këtij stinori.

TABELA AKTUALE

Peja aktualisht ka bilanc prej 12 fitoreve e 7 humbjeve, kurse Ylli me 13 fitore e 6 humbje gjendet në krye të Superligës.


PRIZRENI - BASHKIMI

Derbi lokal i Prizrenit, sot nga ora 15:00

FBK Superliga

Derbi lokal i Prizrenit, sot nga ora 15:00

25/02/21 @ 09:02

TRAJNERI I TREPÇËS

Sehit: Duam që të ngjitemi sa më lartë

FBK Superliga

Sehit: Duam që të ngjitemi sa më lartë

25/02/21 @ 00:22

TRAJNERI I RAHOVECIT

Takianos: Vështirë të ndërtohet ekipi brenda 7 ditëve

FBK Superliga

Takianos: Vështirë të ndërtohet ekipi brenda 7 ditëve

25/02/21 @ 00:00

ANDIN RASHICA

Rashica: U vërejt mungesa e dëshirës për fitore, bëmë shumë gabime

FBK Superliga

Rashica: U vërejt mungesa e dëshirës për fitore, bëmë shumë gabime

24/02/21 @ 23:38

TRAJNERI I VËLLAZNIMIT

Pavic komplimenton Omogbon dhe tregon ambiciet e Vëllaznimit

FBK Superliga

Pavic komplimenton Omogbon dhe tregon ambiciet e Vëllaznimit

24/02/21 @ 23:21

BASHKIMI

Mungesë te Bashkimi, një lojtar infektohet me COVID-19

FBK Superliga

Mungesë te Bashkimi, një lojtar infektohet me COVID-19

24/02/21 @ 23:06

RAHOVECI

Takianos kësaj radhe debuton me humbje

FBK Superliga

Takianos kësaj radhe debuton me humbje

24/02/21 @ 21:25

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Prishtina - Vëllaznimi

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Prishtina - Vëllaznimi

24/02/21 @ 21:19

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Rahoveci - Trepça

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Rahoveci - Trepça

24/02/21 @ 21:13

PRISHTINA

Pas humbjes nga Vëllaznimi, dorëhiqet trajneri i Prishtinës

FBK Superliga

Pas humbjes nga Vëllaznimi, dorëhiqet trajneri i Prishtinës

24/02/21 @ 19:29

TRAJNERËT E SUPERLIGËS

Sa trajnerë u ndërruan gjatë këtij stinori në Superligë dhe çfarë rezultate arritën?

FBK Superliga

Sa trajnerë u ndërruan gjatë këtij stinori në Superligë dhe çfarë rezultate arritën?

15/04/21 @ 17:47

LIGA UNIKE

Lëndohet Dardan Berisha

FBK Superliga

Lëndohet Dardan Berisha

13/04/21 @ 16:37

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (XXVIII)

FBK Superliga

TOP 5-shja e javës në Superligë (XXVIII)

12/04/21 @ 22:33

NGA GJAKOVA

Vëllaznimi paralajmëron rikthim më të fortë

FBK Superliga

Vëllaznimi paralajmëron rikthim më të fortë

12/04/21 @ 16:17

VËLLAZNIMI

Ty Nichols falenderon Vëllaznimin

FBK Superliga

Ty Nichols falenderon Vëllaznimin

11/04/21 @ 22:20

FAKT

Vëllaznimi hyn në histori si skuadra më e suksesshme që bie nga Superliga!

FBK Superliga

Vëllaznimi hyn në histori si skuadra më e suksesshme që bie nga Superliga!

11/04/21 @ 22:09

E FUNDIT

Daniel Lekndreaj ndahet me Prishtinën

FBK Superliga

Daniel Lekndreaj ndahet me Prishtinën

11/04/21 @ 21:49

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Peja - Vëllaznimi

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Peja - Vëllaznimi

11/04/21 @ 21:29

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Rahoveci - Golden Eagle Ylli

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Rahoveci - Golden Eagle Ylli

11/04/21 @ 20:58

PEJA - VËLLAZNIMI

Peja mposht Vëllaznimin e pamotivuar

FBK Superliga

Peja mposht Vëllaznimin e pamotivuar

11/04/21 @ 20:11


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga