Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DUELET E FUNDIT

24 të ftuara nga Andersen për ndeshjet e shtatorit

Foto: FFK

24 të ftuara nga Andersen për ndeshjet e shtatorit


Teksti: FFK

30 August, 2022 @9:48

Përzgjedhësja e Kombëtares së Kosovës në konkurrencën e femrave, Karin Anneli Andersen e ka bërë publike listën e futbollisteve që i ka grumbulluar për dy ndeshjet e fillimshtatorit. Dardanet do t’i luajnë ndeshjet e fundit në Grupin F të kualifikimeve për Botërorin 2023, kundër Armenisë, në “Fadil Vokrri” më 1 shtator, në orën 19:00 dhe kundër Polonisë si mysafire, më 6 shtator, në orën 18:30. Kosova pas tetë ndeshjeve ndodhet në pozitën e parafundit me 4 pikë. Dardanet janë grumbulluar dje, teksa të martën (sot) do ta mbajnë stërvitjen e parë në Kampin Nacional në Hajvali.Futbollistet e ftuara:

Agnesa Gashi, ZNK Donat
Albulena Guri, KFF Epcom
Alketa Rama, Zurich
Besarta Hisenaj, Andernach
Besarta Leci, Stuttgart
Blerta Shala, Mitrovica
Blerta Smaili, Orby
Donjeta Halilaj, Mitrovica
Drita Celaj, Rijnvogels
Edona Kryeziu, Mitrovica
Elizabeta Ejupi, Durham
Erëleta Memeti, Hoffenheim
Fatlinda Ramaj, Epcom
Ilfete Kryeziu, Epcom
Kaltrina Biqkaj, Mitrovica
Lavdije Behramaj, ZNK Donat
Leonora Ejupi, Arminia
Liridona Syla, Mitrovica
Loreta Lulaj, Leipzig
Lumbardha Misini, Epcom
Merita Bajrami, Vizioni
Valentina Limani, Eintracht
Valentina Metaj, Bromolla
Verona Berisha, Epcom

 
Të gjitha lajmet nga Kosova