Të gjitha lajmet

FORMACIONET STARTUESE

5-shet: Kerasan-Peja

BOROZANI/A.P.

5-shet: Kerasan-Peja

22 April, 2018 @19:00

Trajneri i Kerasan Prishtinës, Dritëro Sefaja dhe ai i Pejës, Petrit Zeqiri, do të hynë në ndeshjen e fundit të stinorit të rregullt të Superligës me këto pesëshe.

KERASAN PRISHTINA: K. Muçolli, I. Hasani, R. Ahmeti, D. Haxhosaj dhe K. Ujkani.

PEJA: B. Kadusha, Rr. Grapci, B. Kovaçi, R. Ukaj dhe V. Grapci.

Ndeshja nis pas pak, ndërsa Kerasani tashmë ka siguruar rënien nga elita, e Peja e ka ndeshjen jetike, nëse fiton, mbetet në elitë të basketbollit tonë edhe për një stinor, pa pasur nevojë të kërkojë shpëtim nga ndeshjet e Play-Outit.

PLAY OFF: TREPÇA - PENZA

Penza në finale të Play Off-it

BOROZANI/A.P.

22 April, 2018 @18:01

Pas fitores në ndeshjen e parë në Pejë, Penza ka shënuar fitore ndaj Trepçës edhe në Mitrovicë, për ta arritur…

GAME 3: JAZZ-OKC

Utah bën “JAZZ” me Oklahomën

Foto:nba.com

22 April, 2018 @10:34

Skuadra e Utah Jazzit, e mposhti Oklahoma City Thunderin, në ndeshjen e tretë të serisë me rezultat 115-102. Utah gjatë…

GAME 3: T-WOLVES - ROCKETS

Fitorja e parë që nga viti 2004

Foto: nba.com

22 April, 2018 @10:16

Minnesota Timberwolves e regjistroi fitoren e parë të Play Offit që nga viti 2004, duke e mposhtur Houston Rocketsin me…

GAME 4: PELICANS - BLAZERS

2 lojtarë 88 pikë, përcaktohet gj’finalisti i parë i Perëndimit

Foto: nba.com

22 April, 2018 @10:00

New Orleans Pelicans, u bë skuadra e parë që arriti 4 fitore në seri dhe u kualifikua në gjysmëfinale të…

GAME 4: MIAMI - SIXERS

Super Ben Simmons, Phily pranë gjysmëfinales

Foto: Yahoo Sports

21 April, 2018 @23:30

Pas 48 minutave me basketboll fantastik, luftë të fortë dhe shumë emocione, skuadra e Philadelphias arriti ta mposhtë skuadrën vendase…

LIGA E DYTË: PLAY OFF

Istogu pranë Ligës së Parë

Foto: KB Istogu

21 April, 2018 @22:43

Me fitoren e vendasve është mbyllur ndeshja e parë finale mes Istogut dhe Don Boskos në Play Off-in e Ligës…

SHQIP NË BOTË

Lis Shoshi më i dalluari në humbjen e Pienos

21 April, 2018 @20:47

Në humbjen që Pieno e pësoi sonte në shtëpi nga skuadra e Lietkabelis, Lis Shoshi ishte më i dalluari. Lisi…

YLLI - BOREA

Ylli mposht Borean, sytë te Kerasani - Peja

BOROZANI / A.P

21 April, 2018 @20:41

Në përballjen e vetme të ditës në Superligë, Ylli ka shënuar fitore të lehtë ndaj Boreas në Suharekë. Skuadra therandase…

GAME 3: PACERS - CAVS

Indiana fiton dramën në fund

Foto:nba.com

21 April, 2018 @9:51

Një fund fenomenal i lojës u zhvillua sot në mëngjes në ndeshjen kundër Indianës dhe Clevelandit. Cleveland edhepse gjatë lojës…

GAME 2: FENERBAHÇE - BASKONIA

Fenerbahçe një fitore larg Final Fourit

Foto: Fenerbahce

20 April, 2018 @21:51

Kampioni aktual i Euroleagues, Fenerbahçe, duke e mposhtur Baskonian edhe në ndeshjen e dytë me rezultat 95-89, kaloi 2-0 në…

PAS NDESHJES

Afro 2 mijë euro dënime dhe suspendim fushe për Yllin

Foto nga arkivi

19 February, 2019 @21:54

Pas incidentit në ndeshjen Ylli - Prishtina, ndërprerjes dhe vazhdimit të lojës një ditë më vonë, FBK ka shqiptuar sot…

TEAM OF THE WEEK 19

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIX)

19 February, 2019 @20:41

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros XIX të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar…

RODNEY BULLOCK JR

Prishtina zyrtarizon përforcimin e ri

18 February, 2019 @10:56

Pak minuta më parë, nënkampionja e Kosovës, Prishtina, e zyrtarizoi përforcimin e ri të skuadrës. Basketbollisti Rodney Bullock Jr që…

MICHAEL MITCHELL

Si debutoi Mitchell te Lipjani?

17 February, 2019 @22:47

Te KB Lipjani, në xhiron që e lamë pas, debutoi basketbollisti i huaj i ri i ekipit, Michael Mitchell. …

YLLI - PRISHTINA

Ndeshja 2 ditëshe përfundon pa befasi

17 February, 2019 @19:31

Ndeshja derbi ndërjmet Yllit dhe Prishtinës që u ndërpre dje, ka vazhduar sot nga minuta e fundit e çerekut…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga