Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BELGJIKA - BJELORUSIA

8elgjika demolon Bjellorusinë

8elgjika demolon Bjellorusinë


30 March, 2021 @22:48

Belgjika e deklasoi Bjellorusinë me rezultat 8-0.

Serinë e golave e hapi Michy Batshuayi në minutën e 14’, derisa më pas shënuan edhe Hans Vanaken 17’,89’, Leandro Trossard 38’,76’, Jeremy Doku 42’, Dennis Praet 49’
e Christian Benteke 70’.

Futbollisti me prejardhje shqiptare, Adnan Januzaj, hyri në fushë në minutën 77’ në vend të Jeremy Dokus.

GRUPET E KUALIFIKIMEVE “KATAR 2022”

Belgjika me këtë fitore ngritet në krye të Grupit E me 7 pikë, kurse Bjellorusia me 3 pikë gjendet në pozitën e tretë.


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror