Të gjitha lajmet

AMERIKANI I RI

Anderson përforcim i ri i Trepçës

Foto: QBL Official

Anderson përforcim i ri i Trepçës

24 January, 2019 @15:52

Basketbollisti amerikan Aaron Anderson është përforcimi i ri i Trepçës, ka bërë të ditur ekipi mitrovicas sot.

Anderson 178 centimetra i gjatë që së fundi ka qenë pjesë e Brisbane Capitals në ligën australiane të basketbollit pritet të luajë që në ndeshjen e fundjavës për mitrovicasit.

Trepça largoi nga radhët e saja amerikanin Kevin Baker pas vetëm një ndeshje që e zhvilloi ai dhe shpejt ka gjetur zëvendësimin e tij.

Playmakeri i ri i Trepçës, Aaron Anderson, në ligën australiane ka pasur mesatare prej 20 pikëve për ndeshje, 4 kërcimeve dhe 6 asistimeve.

Gjithashtu, përqindja e tij për tre pikë të shënuara atje duket impresive, derisa ka arritur të shënojë 44% të tentimeve të tij për tre.

Trepça të dielën pret Yllin në kuadër të xhiros së XVI të Superligës së Kosovës në basketboll.

PARA NDESHJES

Ndeshja e tretë në 5 ditët e fundit

TOPSPORTI/ A. P.

24 January, 2019 @15:37

Skuadra e Bashkimit është në kërkim të ndaljes së serisë së humbjeve në BIBL sonte. Ekipi prizrenas përballet me…

LIGA E PARË

Nis stinori pranveror në Ligën e Parë

24 January, 2019 @13:52

Të shtunën nis stinori pranveror në Ligën e Parë të meshkujve në basketboll. Vushtrria e Kerasan Prishtina, do ta hapin…

KNICKS - ROCKETS

Harden i pakapshëm, thyen rekordin personal

24 January, 2019 @12:07

Houston Rockets e mposhti New York Knicksin me rezultat 110-114, derisa James Harden përsëri ishte i pakapshëm. Harden shpërtheu duke…

TEUTA - KOZUV

Teuta në Final Four

Foto: KBTeuta/fb

23 January, 2019 @23:06

Skuadra e Teutës nga Durrësi, në stinorin debutues në BIBL ka arritur të sigurojë Final Fourin e garës. Me…

FIBA EUROPE CUP

Würzburg i papërballueshëm për Prishtinën

Foto: FIBA

23 January, 2019 @20:49

Pas humbjes me rezultat 95-77 në duelin e parë të zhvilluar në Gjermani, Prishtina u mposht edhe sonte nga skuadra…

FIBA EUROPE CUP

Prishtina vs. s.Oliver Würzburg, mbyllet pjesa e parë

Foto: FIBA

23 January, 2019 @19:41

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes mes Prishtinës dhe s.Oliver Würzburg në kryeqytet. Kjo pjesë kaloi me dominimin total…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Prishtina - s.Oliver Würzburg

23 January, 2019 @18:57

Janë caktuar pesëshet e para të Prishtinës dhe të s.Oliver Würzburgut. PRISHTINA: Dardan Berisha, Bashir Ahmed, Valon Bunjaku, Denis Krestinin,…

TRANSMETIM

Livestream: Prishtina - s.Oliver Würzburg

FOTO/ fiba

23 January, 2019 @18:49

Ndeshjen Prishtina - s.Oliver Würzburg, mund ta shikoni në linkun e mëposhtëm: