Të gjitha lajmet

PARAKUALIFIKIMET PËR EUROBASKET 2021

Rumania publikon ftesat për ndeshje ndaj Kosovës

Foto: fiba.com/eurobasket

Rumania publikon ftesat për ndeshje ndaj Kosovës

23 January, 2019 @16:02

Përballja e fundit e Kosovës në parakualifikime për Eurobasket 2021 që do të zhvillohet ndaj Rumanisë luhet më 24 shkurt.

Mirëpo, selektori i Rumanisë Tudor Costecu që sot ka publikuar ftesat për ndeshjet e radhës të ekipit që e drejton.

TABELA AKTUALE dhe ORARI

Për dy ndeshjet e radhës të Rumanisë, që zhvillohen më 21 shkurt ndaj Maqedonisë dhe 24 shkurt ku Kosova është nikoqire e rumunëve janë të ftuar këta lojtarë:

 Lista e Rumanisë:

Giordan Watson (CSM CSU Oradea)

Radu Virna (Steaua Bucuresti)

Tudor Gheorghe (BCMU FCA Pitesti)

Nandor Kuti (U-BT ClujNapoca)

Mirel Dragoste (CSU Sibiu)

Bobe Nicolescu (CSM CSU Oradea)

Dragos Diculescu (SCM Timisoara)

Radu Paliciuc (BCMU FCA Pitesti)

Rolland Torok (U-BT ClujNapoca)

Iulian Orbeanu (BCMU FCA Pitesti)

Daniel Ionita (DInamo Stiinta Bucuresti)

Bogdan Popa (SCMU Craiova)

Catalin Baciu (SCM Timisoara)

Emanuel Cate (UCAM Murcia)

Alexandru Olah (Kangoroes Basket Mechelen)

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga