Të gjitha lajmet

JORDAN CAPPS

Lodhja ndikoi në lojën tonë

TOPSPORTI/ A. P.

Lodhja ndikoi në lojën tonë

23 January, 2019 @15:22

Basketbollisti më i mirë i Bashkimit këtë stinor, Jordan Capps, në deklaratën e tij pas ndeshjes së humbur ndaj Academicut ka thënë se lodhja ndikoi në rezultatin e ndeshjes së mbrëmshme.

Bashkimi u mposht nga Academic Bultex në Plovdid. Prizrenasit zhvilluan ndeshjen e Superligës të dielën, ndërsa të hënën udhëtuan për të luajtur të martën.

TABELA AKTUALE

“Luanim mirë para pjesës së parë. Në pjesë të dytë lodhja ndikoi dhe ra mbrojtja. Kjo është arsyeja kryesore e hubmjes sonë. Kemi ende ndeshje në këtë garë dhe duhet të harrojmë këtë që ndodhi sot dhe të mendojmë për atë të radhës,” ka thënë Capps për faqen zyrtare të BIBL.

Bashkimi nesër (e enjte 24.01) luan duelin e nëntë të stinorit në BIBL dhe të tretin brenda pesë ditëve ndaj Beroes në Stara Zagora.

PARA DUELIT NË SHKODËR

Dalin në shitje biletat për ndeshjen Vllaznia-Peja

Foto: KBVllaznia/fb

24 February, 2020 @12:56

Nga klubi i Vllaznisë së Shkodrës, pjesëmarrës në BIBL, kanë bërë të ditur se sot kanë dalë në shitje biletat…

KB VLLAZNIA

Vllaznia largon basketbollistin Perine, premton përforcime

Foto: KB Vllaznia

11 February, 2020 @19:45

Bryquis Perine nuk do të jetë më pjesë e Vllaznisë nga Shkodra. Klubi shkodran sot ka njoftuar që basketbollisti në…

DUELET E FAZËS SË RADHËS

BIBL vazhdon pas dy javësh me duelin Vllaznia-Peja

Foto: KBPeja/fb

10 February, 2020 @19:40

Pasi që ka përfunduar faza e parë e garave në BIBL, skuadrat do të ndeshen edhe njëherë mes vete, varësisht…

KB PEJA

KB Peja zyrtarizon trajnerin e mirënjohur turko-boshnjak

9 February, 2020 @19:54

Pas largimit të trajnerit Jeronimo Sarin, Peja e ka gjetur zëvendësuesin e tij. Para pak minutave klubi pejan njoftoi që…

IBRI - RAHOVECI

Rahoveci mposht Ibrin, kap pozitën e tretë

6 February, 2020 @19:04

Nënkampioni i Superligës së Kosovës, Rahoveci, në ndeshjen e fundit të fazës së parë në kuadër të Ligës Ballkanit, duke…

Të gjitha lajmet nga Balkan League