Të gjitha lajmet

ASEN NIKOLOV

Bashkimi luftoi përkundër udhëtimit të gjatë dhe lodhjes

Bashkimi luftoi përkundër udhëtimit të gjatë dhe lodhjes

23 January, 2019 @15:34

Trajneri i ekipit bullgar, Academic Bultex, Asen Nikolov ka përgëzuar ekipin e tij që bëri një hap tutje drejt Final Fourit të BIBL me fitore ndaj Bashkimit mbrëmë.

Mirëpo, ai ka pasur parasysh se ekipi nga Prizreni luftuar mjaft në krahasim me udhëtimin dhe ndeshjen që e kishin.

TABELA AKTUALE

“Pas pjesës së parë koncentrimi në mbrojtje na solli fitoren me pikë të shpejta. Ndoshta këtu ka ndikuar edhe lodhja e ekipit mysafir që ka luajtur të dielën dhe udhëtimi i gjatë që kanë pasur. Duhet t’i uroj ata për luftën e treguar në fushë përkundër të gjithave,” ka thënë Nikolov për faqen zyrtare të BIBL.

Academic Bultex ka bilanc 6-3 pas nëntë ndeshjeve dhe thuajse ka siguruar Final Fourin e garës.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga