Të gjitha lajmet

PARA NDESHJES

Ndeshja e tretë në 5 ditët e fundit

TOPSPORTI/ A. P.

Ndeshja e tretë në 5 ditët e fundit

24 January, 2019 @15:37

Skuadra e Bashkimit është në kërkim të ndaljes së serisë së humbjeve në BIBL sonte.

Ekipi prizrenas përballet me Beroen, në duelin e tretë brenda pesë ditëve në të gjitha garat.

Beroe është ekip i pamposhtur ende në BIBL këtë stinor, ndërsa po kërkojnë fitoren e shtatë me radhë për të siguruar Final Fourin.

TABELA AKTUALE

Bashkimi në anën tjetër është në serinë e humbjeve prej katër ndeshjesh radhazi dhe do të mundohet të bëj më të mirën për të ndërprerë këtë.

Dueli luhet sonte prej orës 17:30 në Stara Zagora të Bullgarisë ndërsa transmetohet direkt në kanalin Youtube të BIBL e Sportmedia.

PARA DUELIT NË SHKODËR

Dalin në shitje biletat për ndeshjen Vllaznia-Peja

Foto: KBVllaznia/fb

24 February, 2020 @12:56

Nga klubi i Vllaznisë së Shkodrës, pjesëmarrës në BIBL, kanë bërë të ditur se sot kanë dalë në shitje biletat…

KB VLLAZNIA

Vllaznia largon basketbollistin Perine, premton përforcime

Foto: KB Vllaznia

11 February, 2020 @19:45

Bryquis Perine nuk do të jetë më pjesë e Vllaznisë nga Shkodra. Klubi shkodran sot ka njoftuar që basketbollisti në…

DUELET E FAZËS SË RADHËS

BIBL vazhdon pas dy javësh me duelin Vllaznia-Peja

Foto: KBPeja/fb

10 February, 2020 @19:40

Pasi që ka përfunduar faza e parë e garave në BIBL, skuadrat do të ndeshen edhe njëherë mes vete, varësisht…

KB PEJA

KB Peja zyrtarizon trajnerin e mirënjohur turko-boshnjak

9 February, 2020 @19:54

Pas largimit të trajnerit Jeronimo Sarin, Peja e ka gjetur zëvendësuesin e tij. Para pak minutave klubi pejan njoftoi që…

IBRI - RAHOVECI

Rahoveci mposht Ibrin, kap pozitën e tretë

6 February, 2020 @19:04

Nënkampioni i Superligës së Kosovës, Rahoveci, në ndeshjen e fundit të fazës së parë në kuadër të Ligës Ballkanit, duke…

Të gjitha lajmet nga Balkan League