Të gjitha lajmet

TEUTA - KOZUV

Teuta në Final Four

Foto: KBTeuta/fb

Teuta në Final Four

23 January, 2019 @23:06

Skuadra e Teutës nga Durrësi, në stinorin debutues në BIBL ka arritur të sigurojë Final Fourin e garës.

Me fitoren e sontme ndaj Kozuvit 79-70, basketbollistët e drejtuar nga ish trajneri i Bashkimit Miodrag Baletic kanë arritur të sigurojnë biletën për TOP 4-shen e ligës ballkanike 2018/19.

TABELA AKTUALE

CJ Wilson me 20 dhe Endrit Hysenagolli e Eric Copes me nga 16, kanë qenë më efikasit në fitoren e Teutës, ndërsa qendra e reprezentacionit të Shqipërisë ka regjistruar edhe 13 kërcime në këtë ndeshje.

VENDIMI I KLUBIT

Rahoveci në gara evropiane

3 June, 2019 @12:40

Klubi i Rahovecit tashmë ka vendosur. Ekipi nënkampion i Kosovës dhe finalist i Kupës së Kosovës, dëshiron të merr pjesë…

BIBL FINAL: BLOKOTEHNA - TEUTA

Ilievski përsëri bëhet kampion i BIBL-it

TOPSPORTI/Arkiv

7 April, 2019 @20:44

Pas titullit kampion të fituar me Prishtinën në ligën ballkanike, trajneri maqedonas Marjan Ilievski këtë e ka arritur edhe njëherë.…

BEROE - TEUTA

Historike, në finale në stinorin debutues

6 April, 2019 @22:07

Durrësi është në festë, derisa Teuta në stinorin debutues në BIBL ka arritur finalen e garës. Pas çerekut të…

BLOKOTEHNA - ACADEMIC BULTEX

Mësohet finalisti i parë i BIBL

Foto: balkanleague.net

6 April, 2019 @20:48

Në Final Fourin e ligës ballkanike që po mbahet në Tiranë, është mësuar finalisti i parë i garës. Ekipi…

TEAM OF THE REGULAR SEASON

Më të mirët e BIBL këtë stinor

2 April, 2019 @16:38

Përkundër se Bashkimi pati një sezon për tu harruar në Ligën Ballkanike, lojtari i tyre Jordan Capps është nderuar me…

Të gjitha lajmet nga Balkan League