Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ANGLIA - SHQIPËRIA

Anglia në Botëror, duke turpëruar Shqipërinë

Anglia në Botëror, duke turpëruar Shqipërinë


12 November, 2021 @22:40

Nënkampionja e Evropës dhe gjysmëfinalistja e Botërorit të fundit, Anglia, ka turpëruar Shqipërinë në Wembley sonte, duke shënuar fitore të thellë 5-0 [Harry Kane 18’,33’,45+1’, Harry Maguire 9’, Jordan Henderson 28’] .

Me këtë fitore Anglia ka siguruar Botërorin “Katar ‘22”, ndërsa Polonia do të kërkojë mundësinë përmes PlayOffit.

Sa i përket ndeshjes, nuk ka çka të thuhet më shumë pos brilancës së “albionëve” në secilën pjesë të fushës, e kuqezinjtë të humbur e joserioz nga minuta e parë pësuan keq, ndër humbjet më të thella në histori.

d

Harry Kane shënoi hat-trick perfekt sonte, ndërsa nga një dhanë edhe Harry Maguire e Jordan Henderson.

a

Shqipërisë i ndikuan dy lëndimet e hershme të Marash Kumbullës e Keidi Bares, që u zëvendësuan në pjesë të parë.

TABELA AKTUALE

Pas tre ditësh Shqipëria për tu vulosur si e treta në grup, duhet të mposht Andorrën në ndeshjen e fundit, mbyllëse të kampanjës kualifikuese në “Air Albania”.


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror