Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PRIZRENASI

Arbër Bytyqi bëhet i Tiranës

Arbër Bytyqi bëhet i Tiranës


31 January, 2022 @15:47

Futbollisti prizrenas, Arbër Bytyqi, i cili së fundi ka qenë pjesë e KF Laçit në Superiore, është bërë lojtar i ri i lideres së Superiores, Tirana.

KF Tirana ka bërë të ditur sot se ka arritur marrëveshje me futbollistin e Lirisë së Prizrenit, duke ia blerë plotësisht kartonin Arbërit 19-vjeçar, që ka bërë paraqitje edhe për grupmposhat e reprezentacionit të Shqipërisë.

Bardhekaltërit nga kryeqyteti i Shqipërisë kanë bërë të ditur se që në stërvitjen e radhës Bytyqi do të jetë pjesë e ekipit dhe do të vihet nën urdhërat e trajnerit Orges Shehi.

Kontrata e tij me Tiranën është e vlefshme deri më 2025.


 
Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore