Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MVP

Barmore MVP i Kupës së Ligës së Parë

Barmore MVP i Kupës së Ligës së Parë


5 February, 2021 @18:10

Basketbollisti amerikan i RC Cola Dritës, Xzavier Barmore, është shpallur MVP i Kupës së Ligës së Parë.

Organizatori që iu bashkua gjilanasve rreth një muaj më parë, ka qenë njëri ndër më meritorët që Drita u fitoi këtë Kupë.

Barmore në finale kundër AS Prishtinës shënoi 27 pikë, 7 kërcime dhe 6 asistime, derisa në gjymëfinale kundër Istogut pati performancë prej 17 pikë, 3 kërime dhe 2 asistimeve.


FINAL8: RAHOVECI - GOLDEN EAGLE YLLI

Ylli shkel edhe Rahovecin, arrin finalen e dytë rresht

FBK Superliga/Kupa e Kosovës

Ylli shkel edhe Rahovecin, arrin finalen e dytë rresht

05/02/21 @ 17:43

FINAL8: RAHOVECI - GOLDEN EAGLE YLLI

Ylli shpërthen në çerekun e tretë, thellohet epërsia

FBK Superliga/Kupa e Kosovës

Ylli shpërthen në çerekun e tretë, thellohet epërsia

05/02/21 @ 17:27

FINAL8: RAHOVECI - GOLDEN EAGLE YLLI

Rahoveci ngushton disavantazhin

FBK Superliga/Kupa e Kosovës

Rahoveci ngushton disavantazhin

05/02/21 @ 16:50

FINAL8: RAHOVECI - GOLDEN EAGLE YLLI

Ylli e nis më mirë çerekun e parë

FBK Superliga/Kupa e Kosovës

Ylli e nis më mirë çerekun e parë

05/02/21 @ 16:31

FINAL8: RAHOVECI - GOLDEN EAGLE YLLI

Pesëshet e para: Rahoveci - Golden Eagle Ylli

FBK Superliga

Pesëshet e para: Rahoveci - Golden Eagle Ylli

05/02/21 @ 16:03

KUPA E KOSOVËS

RC Cola Drita, fituese e Kupës në Ligën e Parë

FBK Liga e Parë/Kupa e Kosovës

RC Cola Drita, fituese e Kupës në Ligën e Parë

05/02/21 @ 15:07

EKSKLUZIVE

Diamant Shabani në bisedime me ekipin prizrenas

FBK Liga e Parë/Transfere

Diamant Shabani në bisedime me ekipin prizrenas

17/07/21 @ 14:47

NEW BASKET

New Basket zyrtarizon përforcimin nga Ylli

FBK Liga e Parë

New Basket zyrtarizon përforcimin nga Ylli

07/07/21 @ 11:11

KAMPI NACIONAL

8 trajnerë dhe 48 basketbollistë/e në Kampin Nacional të FBK-së

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/International

8 trajnerë dhe 48 basketbollistë/e në Kampin Nacional të FBK-së

28/06/21 @ 15:11

REFEREE

Gjyqtarët e Kosovës në garat ndërkombëtare

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave

Gjyqtarët e Kosovës në garat ndërkombëtare

22/06/21 @ 13:47

FBK

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

08/06/21 @ 15:39

FBK

FBK - Liga e Parë: Palestra të lidhura me FIBA

FBK Liga e Parë

FBK - Liga e Parë: Palestra të lidhura me FIBA

02/06/21 @ 14:24

NEW BASKET

New Basket bëhet me lojtarin më të gjatë në Kosovë!

FBK Liga e Parë

New Basket bëhet me lojtarin më të gjatë në Kosovë!

09/05/21 @ 23:32

TRANSFER

Skuadra e Ligës së Parë zyrtarizon lojtarin e huaj për stinorin e ri

FBK Liga e Parë

Skuadra e Ligës së Parë zyrtarizon lojtarin e huaj për stinorin e ri

07/05/21 @ 17:59

NEW BASKET

KB New Basket prezenton fanellat për stinorin 2021/22

FBK Liga e Parë

KB New Basket prezenton fanellat për stinorin 2021/22

03/05/21 @ 15:57

PLAY OUT

Pejanët ngjiten në Ligën e Parë, ekipi nga Prizreni bie poshtë

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë

Pejanët ngjiten në Ligën e Parë, ekipi nga Prizreni bie poshtë

01/05/21 @ 20:12


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë