Të gjitha lajmet

FERONIKELI - BASHKIMI

Bashkimi në formë, e katërta rresht

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Bashkimi në formë, e katërta rresht

7 November, 2019 @20:52

Ekipi prizrenas Bashkimi vazhdoi formën e mirë edhe në ndeshjen kundër Feronikelit.

Djelmoshat e trajnerit Illmen Bajra, pjesën e parë të ndeshjes e kaluan me rezultat të ngushtë me skuadrën nga Drenasi, derisa çereku i tretë ishte vendimtar për Bashkimin, duke shënuar 38 pikë dhe pësuar 16, e krijuan epërsinë dhe nuk e lëshuan deri në fund të ndeshjes, për ta mposhtur kundërshtarin me rezultat 83-106.

Që nga transferimi i tij te skuadra portokallezi, Stevie Clark në çdo ndeshje po e bën dallimin në parket. Ai përsëri ishte lojtari i ndeshjes me 38 pikë, 5 kërcime e 5 asistime, derisa mori ndihmë edhe nga Corey Ross me 27 pikë, 13 kërcime e 6 asistime dhe Terik Bridgeman me 15 pikë e 10 kërcime.

Te Feronikeli u dalluan Arti Hajdari me 30 pikë e 8 kërcime dhe Ty Garland me 24 pikë të tjera.

TABELA AKTUALE

Kjo ishte fitorja e katërt rresht dhe gjashta në total për Bashkimin në 8 ndeshjet e zhvilluara, kurse Feronikeli pas 2 fitoreve rresht e regjistroi humbjen e pestë të stinorit krahas 3 fitoreve që i ka.

Në xhiron tjetër Bashkimi takohet me Lipjanin, kurse Feronikeli me Yllin.

PEJA - RAHOVECI

Rahoveci mposht Pejën, vazhdon kryesimin

FOTO / Korniza Studio

7 November, 2019 @21:18

Nënkampioni i Superligës, Rahoveci, duke e mposhtur Pejën me rezultat 75-83, ka vazhduar të jetë në krye të tabelës. …

LIPJANI - TREPÇA

100 pikëshi i parë i Trepçës, Lipjani ende pa fitore

6 November, 2019 @20:57

Ndeshja hapëse e xhiros së nëntë në Superligën e Kosovës në basketboll në mes të Lipjanit dhe Trepçës, përfundoi me…

FIBA EUROPE CUP

Prishtina kthehet me humbje nga Letonia

6 November, 2019 @20:14

Skuadra e Prishtinës në ndeshjen e luajtur në kuadër të FIBA Europe Cup kundër skuadrës letoneze Ventspils, u mposht me…

Ç1: LIPJANI - TREPÇA

Trepça e nis furishëm ndeshjen

TOPSPORTI/ A. P.

6 November, 2019 @19:18

Basketbollistët e Trepçës duket se janë të vendosur të shënojnë fitore sonte. Ata kanë nisur furishëm ndeshjen ndaj Lipjanit, derisa…

FORMACIONET STARTUESE

5-shet e para: Lipjani - Trepça

6 November, 2019 @19:00

Dueli i radhës në Superligë nis pas pak, derisa Lipjani pret Trepçën. Skuadrat që janë në pjesën e poshtme…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga