Të gjitha lajmet

NGA INFORMATORI NR 8

Bashkimit 700, Yllit 600 euro dënim

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

Bashkimit 700, Yllit 600 euro dënim

5 November, 2019 @22:12

Pas përfundimit të xhiros së tetë të Superligës, ku humbja e Prishtinës ndaj Bashkimit në Sezai Surroi dhe fitorja e Rahovecit ndaj Prizrenit në Mizahir Isma dha lider të ri në elitë, FBK ka publikuar Informatorin Nr 8, ku janë bërë të ditura edhe dënimet për ekipet për shkak të mosrespektimit të PG-së.

Kështu, më së shumti dënime janë shqiptuar në derbin e zhvilluar në Prizren, ku Bashkimi priti Prishtinën.

Steve Clark i Bashkimit për GT dënohet me 100 euro. Ndërsa për shkak të hudhjes së gjësendeve nga tifozëria dhe ndezjes së flakadanëve, ekipi portokallezi nga Prizreni është dënuar me 600 euro tjera.

Në anën tjetër, trajneri i Prishtinës, Bujar Loci për GT ka marrë dënim 300 eurosh.

Dënim tjetër në këtë xhiro, është regjistruar për Yllin. Suharekasit për herë të dytë nuk i janë përshtatur Nenit 48.14.1 që dyfishon shumën e dënimit, prej 300 në 600 euro. E ky Nen dënon ekipet për mungesë ose mosfunksionim të ndriçimit LED në konstruksionin e koshave, që është obligativ për secilin klub të Superligës.

PRIZRENI

Prizreni përforcohet me amerikanin Nichols

FOTO/ Prizreni

5 November, 2019 @20:14

Skuadra e Prizrenit, sot e zyrtarizoi përforcimin e pestë të skuadrës, amerikanin Ty Nichols. Nichols 190 cm i gjatë, luan…

KB PEJA

Peja zyrtarizon një tjetër përforcim

Foto: KB Peja

5 November, 2019 @14:26

Përmes një njoftimi në faqen e Facebookut, KB Peja ka njoftuar opinionin me përforcimin e radhës. Bëhet fjalë për 22-vjeçarin…

REFERI NGA KOSOVA

Xhelal Mumini gjykon në FIBA Europe Cup

TOPSPORTI/ Arkiv

4 November, 2019 @16:29

Gjyqtari i njohur, Xhelal Mumini është nominuar për të gjykuar në ndeshjen Keravnos BC-Kapfenberg Bulls, në kuadër të xhiros së…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (8)

4 November, 2019 @11:01

TopSporti.com ka zgjedhur më të mirët e xhiros së tetë në Superligën e Kosovës në basketboll. Ekipin e javës e…

RAHOVECI 90-75 PRIZRENI

Rahoveci mposht Prizrenin, bëhet lider i Superligës

3 November, 2019 @22:47

Rahoveci është në vend të parë të tabelës së Superligës. Vreshtarët kanë arritur të shënojnë fitore ndaj Prizrenit 90-75…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga