Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SPANJA - GREQIA

Befasi në Granada, kundërshtarët e Kosovës barazojnë

Befasi në Granada, kundërshtarët e Kosovës barazojnë


25 March, 2021 @22:36

Me barazim ka nisur rrugëtimi i Spanjës drejt Botërorit të Katarit.

Iberikët sonte befasisht barazuan 1-1 ndaj Greqisë në Granada, në takimin që ishte i vlefshëm për Grupin B kualifikues, grup në të cilin ndodhet edhe Kosova.

GRUPET KUALIFIKUESE DHE ORARI

Epërsia spanjolle erdhi nga goli i Alvaro Moratas në minutën e 33’, kurse ballkanasit barazuan nga pika e bardhë përmes Bakasetas (57’).

Në vazhdim të ndeshjes, përkundër dominimit total dhe zëvendësimeve ofansive, Spanja nuk e gjeti dot golin e fitores dhe kështu u detyrua të pajtohet me një pikë, duke bërë që kreu i grupit pas xhiros së parë t’i takojë Suedisë, që sonte fitoi 1-0 ndaj Gjeorgjisë.

Para se të ndeshet me Kosovën në xhiron e tretë (31 mars), Spanja fillimisht takohet me Gjeorgjinë (28 mars), kurse Greqia fillimisht pushon në xhiron e dytë, e më pas përballet me Gjeorgjinë në xhiron e tretë (31 mars).


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror