Të gjitha lajmet

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE 2019/20

Bëhet i ditur edhe rivali i dytë i Prishtinës

Bëhet i ditur edhe rivali i dytë i Prishtinës

4 July, 2019 @11:33

Pas përcaktimit të rivalit të raundit të parë të kualifikimeve në Basketball Champions League 2019/20, Prishtina ka mësuar edhe rivalin e dytë potencial aty, gjithnjë nëse e eliminon të parin.

Nëse arrin të kalojë raundin e parë kualifikues, Prishtina do të ndeshet me ekipin rus Nizhny Novogorod.

Prishtina në paraqitjet e mëparme në Basketball Champions League, asnjëherë nuk ka kaluar raundin e parë kualifikues dhe nëse arrin të mposht rivalin e parë, do të jetë arritje historike për klubin dhe për një ekip kosovar në përgjithësi.

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina kupton kundërshtarin e kualifikimeve

4 July, 2019 @11:19

Skuadra kampione e Kosovës, Prishtina, ka kuptuar rivalin në raundin e parë të kualifikimeve për Basketball Champions League 2019/20. …

PRIZRENI / COACH

Rifati mbetet në fole

30 June, 2019 @16:08

Trajneri i Prizrenit, Arbnor Rifati, do të jetë në krye të skuadrës edhe në stinorin 2019/20. Rifati kishte disa oferta…

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE 2019/20

Prishtina po, Rahoveci s’përfshihet në Ligë të Kampionëve

Foto: basketballcl/fb

22 June, 2019 @13:19

Kampionia e Kosovës, Prishtina, është futur për stinorin e tretë me radhë në Ligë të Kampionëve të basketbollit. Në…

TRAJNERI I RI I RAHOVECIT

Neven Plantak i kthehet Superligës

TOPSPORTI/ Arkiv

20 June, 2019 @13:40

Trajneri i njohur kroat, Neven Plantak, i është kthyer Superligës së Kosovës në basketboll. Pas dy periudhave të kaluara…

VRESHTARËT

Rahoveci ndahet me trajnerin historik

TOPSPORTI/Arkiv

19 June, 2019 @10:14

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare të klubit në Facebook, KB Rahoveci ka bërë të ditur se është ndarë me…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga