Të gjitha lajmet

MEDIA

Besnik Hasi: Trajner i Kosovës? Me kënaqësi

Besnik Hasi: Trajner i Kosovës? Me kënaqësi

26 April, 2020 @22:30

Ish kapiteni i kombëtares shqiptare Besnik Hasi, në një intervistë te Sporti total ka bërë të ditur se me kënaqësi do të drejtonte reprezentacionin e Kosovës.

Ai ka thënë fillimisht se Kosova po udhëhiqet shumë mirë nga trajneri aktual i saj, ndërsa ndër të tjera ka bërë të ditur se ka qenë afër të merr drejtimin e kombëtares shqiptare.

Kurse, kur u pyet për Kosovën, ai tha qartë:

“Me kënaqësi do ta pranoja.”

Gjakovari 48 vjeç Hasi bëri emër si trajner te Anderlechti, duke i bërë kampionë ata, ndërsa pas tyre drejtoi edhe Legian, Olympiacosin dhe tash Al-Raedin.

INSTAGRAM

Marash Kumbulla tregon ndaj kujt është më së vështiri të bësh mbrojtje

25 April, 2020 @17:46

Qendërmbrojtësi shqiptar i Veronës, Marash Kumbulla, që këtë stinor ka arritur majet e futbollit italian pas stinorit shumë të mirë…

MEDIA TALK

Portierin e kombëtares, e ndjekin 5 klube

17 April, 2020 @13:50

Sipas mediave turke, portierin e ri të kombëtares shqiptare, Gentian Selmani, janë duke e ndjekur pesë klube dhe ai mund…

MARCA

De Biasi shkruan libër për historinë me Shqipërinë

TOPSPORTI/ Erdis Driza

14 April, 2020 @19:07

Selektori historik i kombëtares shqiptare Gianni De Biasi në një bisedë me Marcan spanjolle ka bërë të ditur se është…

DERDHET LEKU

FSHF paguan të gjithë punëtorët sportiv dhe futbollistët

9 April, 2020 @15:30

Të gjithë akterët në futboll do të ndihmohen direkt nga FSHF-ja, ka bërë të ditur kreu i saj Armand Duka…

KOLUMNE

Kur shqiptarët fitonin (2)

28 March, 2020 @12:07

Kupa e Kampionëve të Evropës zanafillën e ka në vitin 1955. Fillimisht, UEFA pranonte vetëm disa vende të përzgjedhura,…

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja