Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BOREA - NEW BASKET

Borea triumfon pas vazhdimeve kundër New Basketit

Borea triumfon pas vazhdimeve kundër New Basketit


20 November, 2021 @20:59

Ndeshja e fundit e xhiros së gjashtë në Ligën e Parë, përfundoi me fitoren e Boreas kundër New Basketit.

Skuadra pejane e mposhti New Basketin pas vazhdimeve me rezultat 96-92.

Te Borea u dalluan Olsi Kurtaj me 28 pikë, Ermal Bojku me 23 pikë e Shpend Gashi.

Në anën tjetër te New Basketi Hajriz Hazeri luajti me 21 pikë e 7 asistime, Egzon Kuqi me 18 pikë dhe Drini Rexha që u rikthyer nga lëndimi me double-double prej 16 pikëve e 13 kërcimeve, por nuk mjaftoi për fitore.

TABEL AKTUALE

Borea me 3 fitore e 3 humbje aktualisht gjendet në pozitën e katërt, kurse New Basketi me 2 fitore e 4 humbje në pozitën e shtatë.

Në xhiron tjetër Borea takohet me MH Prishtinën, derisa New Basketi me AS Prishtinën.


VËLLAZNIMI - PENZA

Whitsitt triple-double, Penza kap lidershipin duke mposhtur Vëllaznimin

FBK Liga e Femrave

Whitsitt triple-double, Penza kap lidershipin duke mposhtur Vëllaznimin

20/11/21 @ 17:00

AS PRISHTINA - VËLLAZNIMI

Besnik Azemi me 35 pikë, Vëllaznimi vazhdon pa humbje

FBK Liga e Parë

Besnik Azemi me 35 pikë, Vëllaznimi vazhdon pa humbje

19/11/21 @ 23:09

VUSHTRRIA - ISTOGU

Vushtrria fiton derbin, ndjek Vëllaznimin në hap

FBK Liga e Parë

Vushtrria fiton derbin, ndjek Vëllaznimin në hap

19/11/21 @ 22:45

FERONIKELI - DARDANËT

Pas tri humbjeve rresht, vjen fitorja e tretë rresht

FBK Liga e Parë

Pas tri humbjeve rresht, vjen fitorja e tretë rresht

19/11/21 @ 22:18

AS PRISHTINA - VËLLAZNIMI

Besnik Azemi me 35 pikë, Vëllaznimi vazhdon pa humbje

FBK Liga e Parë

Besnik Azemi me 35 pikë, Vëllaznimi vazhdon pa humbje

19/11/21 @ 23:09

VUSHTRRIA - ISTOGU

Vushtrria fiton derbin, ndjek Vëllaznimin në hap

FBK Liga e Parë

Vushtrria fiton derbin, ndjek Vëllaznimin në hap

19/11/21 @ 22:45

FERONIKELI - DARDANËT

Pas tri humbjeve rresht, vjen fitorja e tretë rresht

FBK Liga e Parë

Pas tri humbjeve rresht, vjen fitorja e tretë rresht

19/11/21 @ 22:18

PREZANTIMI

FBK prezanton logon e QNB

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

FBK prezanton logon e QNB

18/11/21 @ 11:06

PRISHTINA E RE - MH PRISHTINA

MH Prishtina e hap xhiron me fitore

FBK Liga e Parë

MH Prishtina e hap xhiron me fitore

16/11/21 @ 22:46

KOSOVA

Arbnor Rifati i bashkohet shtabit teknik të reprezentacionit

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/Përfaqësuesja/International

Arbnor Rifati i bashkohet shtabit teknik të reprezentacionit

16/11/21 @ 14:32

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (V)

FBK Liga e Parë

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (V)

15/11/21 @ 17:51

VUSHTRRIA - FERONIKELI

Fitorja e thellë, çon Vushtrrinë në pozitë të dytë

FBK Liga e Parë

Fitorja e thellë, çon Vushtrrinë në pozitë të dytë

13/11/21 @ 08:10

ISTOGU - AS PRISHTINA

Haxhosaj-Polloshka shkëlqejnë, AS Prishtina njofton Istogun me humbje

FBK Liga e Parë

Haxhosaj-Polloshka shkëlqejnë, AS Prishtina njofton Istogun me humbje

12/11/21 @ 21:31

NEWBASKET - PRISHTNAeRE

Prishtina e Re triumfon në Prizren

FBK Liga e Parë

Prishtina e Re triumfon në Prizren

12/11/21 @ 20:37


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë