Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

AS PRISHTINA - VËLLAZNIMI

Besnik Azemi me 35 pikë, Vëllaznimi vazhdon pa humbje

Besnik Azemi me 35 pikë, Vëllaznimi vazhdon pa humbje


19 November, 2021 @23:09

Skuadra e vetme pa humbje në Ligën e Parë, Vëllaznimi, e kaloi edhe pengësën e AS Prishtinës me fitore.

Skuadra gjakovare e mposhti kundërshtarin me rezultat 59-79.

Epërsi e Vëllaznimit ishte në të gjitha çerekët e ndeshjes.

Besnik Azemi në këtë ndeshje shkëlqeu me 35 pikë e 9 kërcime, derisa u dalluan edhe Ujkan Karanezi me 16 pikë e 9 kërcime, Bardhi Rexha me 12 pikë e 15 kërcime dhe Atik Koshi me 11 pikë. 9 kërcime e 7 asistime.

Te AS Prishtina si zakonisht në skenë ishin dyshja Dion Haxhosaj e Don Polloshka. Haxhosaj luajti me 21 pikë e 10 kërcime, kurse Polloshka me 18 pikë e 12 asistime.

TABELA AKTUALE

Vëllaznimi me 6 fitore e 0 humbje gjendet në krye të tabelës, derisa AS Prishtina me 2 fitore e 4 humbje në pozitën e shtatë.

Në xhiron tjetër Vëllaznimi takohet me Vushtrrinë, kurse AS Prishtina përballet me New Basket.


VUSHTRRIA - ISTOGU

Vushtrria fiton derbin, ndjek Vëllaznimin në hap

FBK Liga e Parë

Vushtrria fiton derbin, ndjek Vëllaznimin në hap

19/11/21 @ 22:45

FERONIKELI - DARDANËT

Pas tri humbjeve rresht, vjen fitorja e tretë rresht

FBK Liga e Parë

Pas tri humbjeve rresht, vjen fitorja e tretë rresht

19/11/21 @ 22:18

KBF BASHKIMI - KBF KASTRIOTI

KBF Bashkimi rrëmben dy rekordet e Prishtinës, deklason Kastriotin

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi rrëmben dy rekordet e Prishtinës, deklason Kastriotin

19/11/21 @ 22:01

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: Peja - Trepça

FBK Superliga

Highlights: Peja - Trepça

18/11/21 @ 23:19

TREPÇA

Trepça skuadra e parë me 1000+ pikë

FBK Superliga

Trepça skuadra e parë me 1000+ pikë

18/11/21 @ 21:02

PEJA - TREPÇA

Shpërthim në çerekun e fundit, Trepça në krye të Superligës

FBK Superliga

Shpërthim në çerekun e fundit, Trepça në krye të Superligës

18/11/21 @ 20:48

PEJA - TREPÇA

Ç3: White i pakapshëm me 32p, edhe 10 minuta lojë

FBK Superliga

Ç3: White i pakapshëm me 32p, edhe 10 minuta lojë

18/11/21 @ 20:13

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: Drita - Prizreni

FBK Superliga

Highlights: Drita - Prizreni

18/11/21 @ 19:52

VUSHTRRIA - ISTOGU

Vushtrria fiton derbin, ndjek Vëllaznimin në hap

FBK Liga e Parë

Vushtrria fiton derbin, ndjek Vëllaznimin në hap

19/11/21 @ 22:45

FERONIKELI - DARDANËT

Pas tri humbjeve rresht, vjen fitorja e tretë rresht

FBK Liga e Parë

Pas tri humbjeve rresht, vjen fitorja e tretë rresht

19/11/21 @ 22:18

PREZANTIMI

FBK prezanton logon e QNB

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

FBK prezanton logon e QNB

18/11/21 @ 11:06

PRISHTINA E RE - MH PRISHTINA

MH Prishtina e hap xhiron me fitore

FBK Liga e Parë

MH Prishtina e hap xhiron me fitore

16/11/21 @ 22:46

KOSOVA

Arbnor Rifati i bashkohet shtabit teknik të reprezentacionit

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/Përfaqësuesja/International

Arbnor Rifati i bashkohet shtabit teknik të reprezentacionit

16/11/21 @ 14:32

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (V)

FBK Liga e Parë

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (V)

15/11/21 @ 17:51

VUSHTRRIA - FERONIKELI

Fitorja e thellë, çon Vushtrrinë në pozitë të dytë

FBK Liga e Parë

Fitorja e thellë, çon Vushtrrinë në pozitë të dytë

13/11/21 @ 08:10

ISTOGU - AS PRISHTINA

Haxhosaj-Polloshka shkëlqejnë, AS Prishtina njofton Istogun me humbje

FBK Liga e Parë

Haxhosaj-Polloshka shkëlqejnë, AS Prishtina njofton Istogun me humbje

12/11/21 @ 21:31

NEWBASKET - PRISHTNAeRE

Prishtina e Re triumfon në Prizren

FBK Liga e Parë

Prishtina e Re triumfon në Prizren

12/11/21 @ 20:37

MH PRISHTINA - DARDANËT

Dardanët mposhtin edhe MH Prishtinën

FBK Liga e Parë

Dardanët mposhtin edhe MH Prishtinën

12/11/21 @ 20:18


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë