Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FERONIKELI - DARDANËT

Pas tri humbjeve rresht, vjen fitorja e tretë rresht

Pas tri humbjeve rresht, vjen fitorja e tretë rresht


19 November, 2021 @22:18

KB Dardanët në debutimin e tyre në Ligën e Parë, e nisën me 3 humbje rresht, tani arritën ta regjistrojnë fitoren e tretë rresht duke e mposhtur Feronikelin me rezultat 81-93.

Nga çereku i parë e deri në fund, kontrolli ishte te Dardanët.

Mirlind Zekaj shkëlqeu me 40 pikë e 8 kërcime, derisa u ndihmua edhe nga Nicholas Paul me 21 pikë e 16 kërcime e Emanuel Gegaj me 15 pikë të tjera.

Te Feronikeli u veçuan Butrint Gashi me 25 pikë, 17 kërcime e 6 asistime dhe Bunjan Hasku me 21 pikë, 8 kërcime e 5 asistime.

TABELA AKTUALE

Dardanët me 3 fitore e 3 humbje gjendet në pozitën e pestë, kurse Nikli është skuadra e vetme pa fitore në Ligën e Parë.

Në xhiron e shtatë Dardanët takohen me Prishtinën e Re, derisa Feronikeli përballet me Istogun.


KBF BASHKIMI - KBF KASTRIOTI

KBF Bashkimi rrëmben dy rekordet e Prishtinës, deklason Kastriotin

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi rrëmben dy rekordet e Prishtinës, deklason Kastriotin

19/11/21 @ 22:01

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: Peja - Trepça

FBK Superliga

Highlights: Peja - Trepça

18/11/21 @ 23:19

TREPÇA

Trepça skuadra e parë me 1000+ pikë

FBK Superliga

Trepça skuadra e parë me 1000+ pikë

18/11/21 @ 21:02

PEJA - TREPÇA

Shpërthim në çerekun e fundit, Trepça në krye të Superligës

FBK Superliga

Shpërthim në çerekun e fundit, Trepça në krye të Superligës

18/11/21 @ 20:48

PEJA - TREPÇA

Ç3: White i pakapshëm me 32p, edhe 10 minuta lojë

FBK Superliga

Ç3: White i pakapshëm me 32p, edhe 10 minuta lojë

18/11/21 @ 20:13

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: Drita - Prizreni

FBK Superliga

Highlights: Drita - Prizreni

18/11/21 @ 19:52

PEJA - TREPÇA

Mbyllet pjesa e parë në super derbin

FBK Superliga

Mbyllet pjesa e parë në super derbin

18/11/21 @ 19:43

KBF PENZA

Kampionja Penza përforcohet me Mia Long

FBK Liga e Femrave

Kampionja Penza përforcohet me Mia Long

18/11/21 @ 19:22

PREZANTIMI

FBK prezanton logon e QNB

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

FBK prezanton logon e QNB

18/11/21 @ 11:06

PRISHTINA E RE - MH PRISHTINA

MH Prishtina e hap xhiron me fitore

FBK Liga e Parë

MH Prishtina e hap xhiron me fitore

16/11/21 @ 22:46

KOSOVA

Arbnor Rifati i bashkohet shtabit teknik të reprezentacionit

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/Përfaqësuesja/International

Arbnor Rifati i bashkohet shtabit teknik të reprezentacionit

16/11/21 @ 14:32

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (V)

FBK Liga e Parë

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (V)

15/11/21 @ 17:51

VUSHTRRIA - FERONIKELI

Fitorja e thellë, çon Vushtrrinë në pozitë të dytë

FBK Liga e Parë

Fitorja e thellë, çon Vushtrrinë në pozitë të dytë

13/11/21 @ 08:10

ISTOGU - AS PRISHTINA

Haxhosaj-Polloshka shkëlqejnë, AS Prishtina njofton Istogun me humbje

FBK Liga e Parë

Haxhosaj-Polloshka shkëlqejnë, AS Prishtina njofton Istogun me humbje

12/11/21 @ 21:31

NEWBASKET - PRISHTNAeRE

Prishtina e Re triumfon në Prizren

FBK Liga e Parë

Prishtina e Re triumfon në Prizren

12/11/21 @ 20:37

MH PRISHTINA - DARDANËT

Dardanët mposhtin edhe MH Prishtinën

FBK Liga e Parë

Dardanët mposhtin edhe MH Prishtinën

12/11/21 @ 20:18

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: Vëllaznimi - Borea

FBK Liga e Parë

Highlights: Vëllaznimi - Borea

11/11/21 @ 22:25

VËLLAZNIMI - BOREA

Borea viktima e radhës për Vëllaznimin

FBK Liga e Parë

Borea viktima e radhës për Vëllaznimin

11/11/21 @ 20:45


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë