Të gjitha lajmet

CELTICS

Bostoni në kërkim të superyllit

Bostoni në kërkim të superyllit

29 May, 2017 @16:40

Pas deklasimit kundër Clevelandit me rezultat 4-1 në finalen e Konferencës Lindore, skuadra e Boston Celticsit që prej tani ka filluar përgatitjet për stinorin tjetër.

Pritet që të bëhet një renovim në skuadër te “keltët” gjatë verës, derisa menaxheri i përgjithshëm i Bostonit, Danny Ainge, po përgatitet ta shtoj në skuadër një superyll.

Në listën e transferimeve janë yjet si Paul George i Indiana Pacersit dhe Gordon Haywardi i Utah Jazzit. Prej këtyre dy lojtarëve, Haywardi është nën përcjelljen e kryesisë së Celticsit.

SKEMA E PLAY OFFIT

Sipas mediave amerikane, te Bostoni plani kryesor gjatë verës është shtimi i një superylli në skuadër.KB VËLLAZNIMI

Të rinjtë e Vëllaznimit udhëtojnë në Durrës për miqësore

Foto: KB Vëllaznimi

29 May, 2017 @12:54

Pasi u shpallën kampion në kategorinë juniore (U18), skuadra e Vëllaznimit po vazhdon punën edhe me gjeneratat më të…

STREETBALL DURRËS

CheBar fiton turneun 3x3 në Durrës

29 May, 2017 @12:42

Ekipi nga Prishtina, CheBar, ka triumfuar në turneun e Streetballit të zhvilluar në Durrës ditë më parë. I përbërë…

FAZA INTENSIVE

Sot nisin përgatitjet intensive të Kosovës U20

29 May, 2017 @12:08

Prej sot basketbollistët U20 të Kosovës do të jenë në fazën intensive të përgatitjeve para Europianit U20 Divizioni B që…

GJOBAT E FUNDIT

Bashkimi e Prishtina marrin dënimet e fundit

Marjan Micevski, referi kryesor i ndeshjes së fundit të serisë, Bashkimi 1-3 Prishtina/ BOROZANI/ A. P.

29 May, 2017 @11:09

Skuadrat finaliste të Play-Offit, Sigal Prishtina dhe Bashkimi, kanë marrë edhe dënimet e fundit për këtë stinor, pas ndeshjes së…

MAGIC JOHNSON

Ingram i paprekshëm te Lakers

REUTERS/ Arkiv

27 May, 2017 @10:36

Kryetari dhe përgjegjësi për organizime në Los Angeles Lakers, Magic Johnson, në një bisedë me ESPN ka treguar për gjendjen…

WIZARDS - LAKERS

Lakersat përplasen në WALL

FOTO/ nba

17 December, 2018 @11:12

Performanca e John Wallit, bëri që Lakersat të dorëzohen në ndeshjen kundër Washington Wizardsit. Washingtoni e mposhti Lakersin me rezultat…

CELTICS - HAWKS

Bostoni vër8 në formë

15 December, 2018 @11:14

Fitorja e tetë rresht e Bostonit erdhi në ndeshjen kundër Atlanta Hawksit, duke e mposhtur kundërshtarin me rezultat 129-108. Forma…

BLAZERS - RAPTORS

Portlandi mposhtë liderin e Lindjes

15 December, 2018 @11:07

Skuadra e Portlandit, arriti ta mposhtë skuadrën me bilancin më të mirë në NBA aktualisht, Toronto Raptorsin, me rezultat 128-122. …

KINGS - WARRIORS

Warriorsat me vështirësi ndaj Kingsave

15 December, 2018 @11:05

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, me vështirësi e mposhti Sacramento Kingsin me rezultat 125-130. Rezultati në minutat e…

SUNS - MAVS

Doncic e Nowitzki s’mundën ta ndalin Sunsin

FOTO / nba

14 December, 2018 @11:03

Skuadra e Phoenix Sunsit, duke e mposhtur Dallas Mavericskin me rezultat 99-89, e ndërpreu serinë e humbjeve prej 10 ndeshjeve. …

Të gjitha lajmet nga NBA