Të gjitha lajmet

ÇEREKU I PARË: LEVSKI-BASHKIMI

Ç1: Bashkimi në epërsi pas 10 minutash

Ç1: Bashkimi në epërsi pas 10 minutash

15 April, 2018 @17:29

Levski 2014
Bashkimi
Levski 2014 15 : 18 Bashkimi

REZULTATI I ÇEREKUT TË PARË

Bashkimi ka pëfunduar çerekun e parë të finales së BIBL-it në epërsi ndaj Levskit, me rezultat 18-15.

Tmusic me 5 pikë, është më efikasi në ekip aktualisht.

FORMACIONET STARTUESE

5-shet: Levski-Bashkimi

15 April, 2018 @16:51

Pak çaste para fillimit të ndeshjes finale të Final Fourit në BIBL, trajneri i Levskit, Konstantin Papazov dhe ai i…

FINAL FOUR

Vendi i tretë në BIBL, u vendos pas vazhdimeve

15 April, 2018 @16:12

Dy skuadrat më të mira të stinorit të rregullt në BIBL, Rilski dhe Blokotehna, që dje u befasuan në duelet…

THE BEST

Dwayne Benjamin MVP i stinorit në BIBL

Foto: balkanleague.net

15 April, 2018 @12:24

Lojtari i Blokotenhas, Dwayne Benjamin, është zgjdhur MVP i stinorit të rregullt në Ligën Ballkanike. Amerikani Benjamin, në 12 ndeshje…

PARA NDESHJES: BASHKIMI-LEVSKI

Sot, finalja!

Foto: balkanleague.net

15 April, 2018 @12:09

Pas ndeshjeve gjysëmfinale të zhvilluara dje, ku fituan befasisht ekipet që arritën përmes Play-Offit dhe jo dy më të mirët…

GAME 1: PORTLAND - PELICANS

Pelikanët mposhtin Portlandin si mysafir

Foto: nba.com

15 April, 2018 @11:53

New Orleans Pelicans startoi Play Offin duke e mposhtur Portland Trail Blazersin si mysafir me rezultat 97-95. Anthony Davis, në…

GAME 1: PHILY - HEAT

Nga disavantazhi në fitore

Foto: nba.com

15 April, 2018 @10:56

Philadelphia 76ers nga disavantazhi prej 12 pikëve, arriti ta mposht Miami Heatin me rezultat 130-103. Phily arriti të këndellet në…

GAME 1: TOR-WAS

Fillojnë me fitore

15 April, 2018 @10:20

Skuadra kanadeze Toronto Raptors, në ndeshjen e parë të Play Offit, arriti ta mposht Washington Wizardsin me rezultat 114-106 dhe…

SERIA E KOLUMNEVE PËR PLAYOFF (3)

Çerekfinalet e Euroligës: Olympiacos – Žalgiris

Fotot: euroleague.net

15 April, 2018 @8:30

Ky do të jetë ballafaqimi i vetëm ku përveç se ndeshen në letër me njëri-tjetrin një klub grek dhe lituan,…

ABA LEAGUE

Buduçnost me triumf historik në ABA ligë

Foto: aba-liga.com

15 April, 2018 @0:57

Skuadra nga Podgorica, Buduçnost, për herë të parë në histori të klubit dhe të ABA Ligës ka fituar titullin kampion…

GAME 1: GSW - SPURS

Kampioni tregon forcën, 1-0 ndaj Spurs

14 April, 2018 @23:33

Në duelin e parë të Play Off-it të sivjetëm në NBA, kampioni në fuqi, Golden State Warriors, ka shënuar fitore…

BLOKOTEHNA - TEUTA

Teuta mposhtet thellë

Foto: KB Teuta/fb

6 February, 2019 @20:32

Skuadra e Teutës është mposhtur thellë në përballjen e sontme të BIBL nga ekipi maqedon Blokotehna. Durrësakat nuk kanë…

KOZUV - BASHKIMI

Humbja e 6 me radhë në BIBL

5 February, 2019 @19:19

Humbja e gjashtë rresht e Bashkimit në Ligën Ballkanike erdhi kundër Kozuvit, ndaj të cilit u mposht me rezultat

KOZUV - BASHKIMI

Ç3: Kozuv afër fitores!

5 February, 2019 @18:41

Pas 30 minutave lojë, rezultati shënon 72-60 në favor të Kozuvit. Igor Kesar aktualisht është koshashënuesi më i mirë te…

KOZUV - BASHKIMI

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Kozuv Bashkimi

5 February, 2019 @18:06

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Kozuv - Bashkimi. Pas 20 minutave lojë, rezultati shënon 51-32 në favor të…

KOZUV - BASHKIMI

Ç1: +3 për Kozuvin

5 February, 2019 @17:54

Ka përfunduar çereku i parë në ndeshjen Kozuv - Bashkimi, në kuadë të Ligës Ballkanike. Rezultati shënon 23-20 në favor…

Të gjitha lajmet nga Balkan League