Të gjitha lajmet

PRIZRENI STATS

Canada në krye të asistuesve më të mirë te Prizreni

Canada në krye të asistuesve më të mirë te Prizreni

4 May, 2020 @2:34

Basketbollisti amerikan i Prizrenit, Malcolm Canada, sikurse në listën e koshashënuesve më të mirë edhe te lista e asistuesve më të mirë të Prizrenit për stinorin e papërfunduar 2019/20, ishte në krye.

Canada në 16 ndeshje sa ishte në parket i bëri 104 asistime në total dhe luajti me mesatare prej 6.5 asistimeve për ndeshje.

Ty Nichols me 85 asistime ishte i dyti më i mirë te skuadra prizrenase, derisa i treti me 68 asistime ishte Urim Zenelaj.

Më poshtë mund ta gjeni listën e plotë e asistuesve të skuadrës së Prizrenit për stinorin 2019/20.

i: (Basketbollistët që nuk kanë luajtur së paku dhjetë ndeshje përgjatë stinorit të rregullt, nuk janë marrë parasysh në mesataren, por vetëm janë regjistruar asistime e shënuara të tyre)TË GJITHË ASISTUESIT E PRIZRENIT 2019/20 NË SUPERLIGË:

1.Malcolm Canada 104 asistime 16 ndeshje
2.Ty Nichols 85 asistime 16 ndeshje
3.Urim Zenelaj 68 asistime 24 ndeshje
4.Elliott Cole 39 asistime 13 ndeshje
5.Qëndrim Ajazaj 22 asistime 24 ndeshje
6.Arnold Sanders 21 asistime 8 ndeshje
7.Dareial Franklin 17 asistime 9 ndeshje
8.Mendrit Ademi 16 asistime 24 ndeshje
9.Edmond Kryeziu 14 asistime 22 ndeshje
10.Blendi Matoshi 11 asistime 18 ndeshje
11.Keenan Warren 11 asistime 4 ndeshje
12.Andre Wolford 10 asistime 8 ndeshje
13.Bennett Holley 7 asistime 11 ndeshje
14.Leorit Morina 3 asistime 7 ndeshje
15.Benjamin Nakwaasah 1 asistim 1 ndeshje
16.Ali Hashimi 0 asistime 2 ndeshje
17.Arbër Rushiti 0 asistime 1 ndeshje
18.Endrit Shemsedini 0 asistime 3 ndeshje
19.Jon Pirana 0 asistime 4 ndeshje
20.Edison Krasniqi 0 asistime 2 ndeshje
21.Elkebir Halçe 0 asistime 1 ndeshje
22.Ensar Muriqi 0 asistime 2 ndeshje
23.Besmir Memaj 0 asistime 1 ndeshje

FIBA EUROPE

Video-konferenca e FIBA Europe, Fetahu kërkoi përkrahje

29 April, 2020 @15:36

Në mbledhjen e sotme me Kryetarin e FIBA Europe, Turgay Demirel, Nënkryetearët Jean Pierre Siutat, Carmen Tocala dhe John Goncalves,…

PRIZRENI STATS

Canada me mesatare mbi 20 te Prizreni

TOPSPORTI / A.P

26 April, 2020 @0:38

Koshashënuesi më i mirë te Prizreni në stinorin e papërfunduar 2019/20 në Superligë, ishte Malcolm Canada. Canada luajti vetëm në…

PEJA STATS

Henrik Sirko lider edhe në kërcime te Peja

TOPSPORTI / A.P

23 April, 2020 @19:35

Kroati i Pejës, Henrik Sirko, përveç se ishte më i miri te koshashënuesit e skuadrës pejane, ishte edhe më i…

PEJA STATS

Reprezentuesi i Kosovës, asistuesi më i mirë i Pejës

TOPSPORTI / A.P

23 April, 2020 @14:02

Amerikani që luajti edhe për Kosovën, Malcolm Armstead, ka qenë më i mirë sa i përket asistimeve te Peja në…

PEJA STATS

Sirko koshashënuesi më i mirë te Peja 19/20

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

22 April, 2020 @15:54

Koshashënuesi më i mirë i Pejës në stinorin e papërfunduar 2019/20 të Superligës ishte kroati Henrik Sirko. Sirko, që…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga