Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

RAHOVEC

Cavon Baker, lojtar i ri i Rahovecit

Cavon Baker, lojtar i ri i Rahovecit


27 October, 2021 @12:14

Nisin përforcimet e paralajmëruara te Rahoveci, ndërsa i pari është Cavon Baker, ka bërë të ditur sot klubi i vreshtarëve.

Basketbollisti amerikan, që karakterizohet me shpejtësinë e tij në lëvizje dhe depërtimet, vjen nga ekipi NCAA i Saint Peter’s.

Baker është 185 centimetra i gjatë dhe luan në pozitat 1 dhe 2, ndërsa është amerikani i pestë që regjistrohet te Rahoveci këtë edicion.

KB Rahoveci - Cavon Baker

Përndryshe Rahoveci nuk ka nisur mirë këtë edicion në Superligë. Ekipi i vreshtarëve ka shënuar një fitore të vetme këtë edicion dhe atë ndaj skuadrës dukshëm më të dobët në ligë, Dritës.

Stinorin e nisën me trajnerin grek Fotis Takianos, ndërsa pas largimit të tij ekipin po e drejton ish trajneri i Bashkimit, Illmen Bajra.

Bilansi i Rahovecit në Superligë pas shtatë xhirove të zhvilluara është 1-6. Ndërsa kanë nisur me humbje edhe Ligën Unike.


VUSHTRRIA - BOREA

Vushtrria ia shkakton humbjen e parë Boreas

FBK Liga e Parë

Vushtrria ia shkakton humbjen e parë Boreas

26/10/21 @ 22:45

NEW BASKET - MH PRISHTINA

Fituesi caktohet pas 3 vazhdimeve, Hazeri shkëlqen me 40 pikë

FBK Liga e Parë

Fituesi caktohet pas 3 vazhdimeve, Hazeri shkëlqen me 40 pikë

26/10/21 @ 09:51

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën Unike (I)

Liga Unike

TOP 5-shja e javës në Ligën Unike (I)

26/10/21 @ 17:03

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (II)

FBK Liga e Parë

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (II)

25/10/21 @ 18:36

PRISHTINA - BEROE

Prishtina dominon Beroen për fitoren e parë në BIBL

Balkan League

Prishtina dominon Beroen për fitoren e parë në BIBL

25/10/21 @ 22:16

MVP @ GAMEWEEK 1

Endrit Hysenagolli, MVP i Xhiros (I)

Liga Unike

Endrit Hysenagolli, MVP i Xhiros (I)

25/10/21 @ 14:43

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (III)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (III)

25/10/21 @ 16:23

KB RAHOVECI

Rahoveci zyrtarizon përforcimin amerikan

Liga Unike/FBK Superliga/Transfere

Rahoveci zyrtarizon përforcimin amerikan

27/10/21 @ 20:07

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën Unike (I)

Liga Unike

TOP 5-shja e javës në Ligën Unike (I)

26/10/21 @ 17:03

MVP @ GAMEWEEK 1

Endrit Hysenagolli, MVP i Xhiros (I)

Liga Unike

Endrit Hysenagolli, MVP i Xhiros (I)

25/10/21 @ 14:43

VIDEO NGA NDESHJA

Highlights: Prizreni 16 - Kamza

Liga Unike

Highlights: Prizreni 16 - Kamza

24/10/21 @ 21:00

VLLAZNIA - YLLI

Ylli nis me fitore stinorin në Ligën Unike

Liga Unike

Ylli nis me fitore stinorin në Ligën Unike

24/10/21 @ 20:44

TEUTA - PEJA

Peja fiton pa Dardan Berishën, mposhtë Teutën

Liga Unike

Peja fiton pa Dardan Berishën, mposhtë Teutën

24/10/21 @ 20:32

Ç3: VLLAZNIA-YLLI

Ylli përmbys epërsinë e shkodranëve

Liga Unike

Ylli përmbys epërsinë e shkodranëve

24/10/21 @ 20:19

PP: VLLAZNIA-YLLI

Vllaznia mbyll pjesën e parë në epërsi

Liga Unike

Vllaznia mbyll pjesën e parë në epërsi

24/10/21 @ 19:49

FORMACIONET STARTUESE

Vllaznia-Ylli, 5-shet startuese

Liga Unike

Vllaznia-Ylli, 5-shet startuese

24/10/21 @ 19:43

PRIZRENI - KAMZA

Prizreni e nis me humbje Ligën Unike

Liga Unike

Prizreni e nis me humbje Ligën Unike

24/10/21 @ 19:38


 
Të gjitha lajmet nga Liga Unike