Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

"SKËNDERBEU" ME PAMJE TË RE

Danezët projektojnë stadiumin e ri të Korçës

Danezët projektojnë stadiumin e ri të Korçës


9 May, 2023 @11:16

Një pamje krejt tjetër pritet të merr stadiumi Skënderbeu i Korçës, derisa drejtuesit e qytetit JugLindor shqiptar kanë bërë të ditur se kompania daneze Cebra ka fituar konkursin për projektimin e stadiumit.

Kreu i Komunës së Korçës, Sotiraq Filo, ka bërë të ditur se ndërthurja e elementeve të traditës me elementet moderne, do t’i shtojnë harmoni qytetit në zonën sportive të saj.

Se sa do të jetë kapaciteti i stadiumit nuk është bërë e ditur ende, por nga fotografitë e para duket të mos kalojë 15 mijëshin.


 
Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore