Të gjitha lajmet

SHQIP NË BOTË

Dardan Berisha rikthehet në parket, Nymburku pranë gjysmëfinales

Dardan Berisha rikthehet në parket, Nymburku pranë gjysmëfinales

13 April, 2018 @19:30

Pasi ishte pjesë e 12-shes në dy ndeshjet e fundit por nuk luajti për asnjë minutë, rikthimi i Dardan Berishës në parket pas lëndimit ka ardhur sonte.

Kapiteni i Përfaqësueses së Kosovës sonte luajti për mbi 11 minuta në fitoren që skuadra e Nymburkut e shënoi si mysafire e Kolinit.

Në ndeshjen e tij të parë pas më tepër se një muaji, Dardan Berisha realizoi 6 pikë, 2 kërcime dhe 2 asistime, për ta ndihmuar kështu skuadrën e tij që ta fitojë takimin e tretë me radhë të serisë çerekfinale në kuadër të Play Off-it të elitës çeke të basketbollit.

Ndeshjen e radhës, ndeshje në të cilën Dardan Berisha me shumë gjasë do të ketë edhe më shumë minuta në parket, Nymburku e zhvillon nesër ndaj po të njëjtës skuadër dhe me një fitore eventuale, skuadra ku aktivizohet Dardani do ta arrinte fazën gjysmëfinale të garës në fjalë.BOREA - PRISHTINA

Prishtina mposht Borean në Pejë

BOROZANI

13 April, 2018 @19:15

Në takimin hapës të xhiros së XXVII në Superligën e Kosovës në basketboll, Prishtina ka shënuar fitore të parashikueshme ndaj…

FORMACIONET STARTUESE

5-shet: Borea - Prishtina

13 April, 2018 @17:13

Pas pak çastesh nis ndeshja ndërmjet Boreas dhe Sigal Prishtinës, që hap xhiron e parafundit të Superligës, ndërsa trajnerët e…

SUPERKUPA E SHQIPËRISË

Teuta befason Tiranën, merr Superkupën

13 April, 2018 @15:37

Ekipi durrësak, Teuta, ka bërë befasi në finale të Superkupës së Shqipërisë në basketboll, duke e mposhtur Tiranën favorite me…

DREJT SUPERLIGËS

Play Offi në Ligë të Parë fillon nesër

12 April, 2018 @18:36

Lufta për të hyrë në Superligë, do të fillojë nesër. United Basketball do të përballet me Kalanë në ora 19:00. …

QËNDRIM BIRAJ

Do të japim më të mirën

BOROZANI / A.P

12 April, 2018 @17:36

Kapineti i Bashkimit, Qëndrim Biraj, para ndeshjes së Final Fourit, ka thënë se janë të motivuar dhe do të japin…

KB VËLLAZNIMI

Treshet që shpëtuan Vëllaznimin

12 April, 2018 @17:23

Pas fitores së shënuar ndaj Prishtinës së Re në xhiron që e lamë pas, klubi i Vëllaznimit e ka…

FIBA EUROPE CUP: WURZBURG - PRISHTINA

Prishtina mposhtet në Gjermani

Foto: fiba.basketball

12 December, 2018 @20:47

Përkundër paraqitjes së mirë, veçanërisht në pjesë të parë të ndeshjes dhe luftës në çerek të tretë, Prishtina është mposhtur…

PJESA E PARË: WURZBURG - PRISHTINA

2 pikë dallim pas pjesës së parë

12 December, 2018 @19:56

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Wurzburg - Prishtina, ndërsa gjermanët kanë 2 pikë epërsi pas 20 minutave të…

FORMACIONET STARTUESE

5-shet: Wurzburg-Prishtina

12 December, 2018 @19:01

Dueli i parë i Prishtinës në kuadër të fazës së dytë grupore të FIBA Europe Cup nis pas pak në…

FIBA EUROPE CUP: GROUP I

Prishtina para debutimit në fazë të dytë

Foto: fiba.basketball

10 December, 2018 @12:24

Skuadra e Prishtinës është dy ditë para debutimit në fazën e dytë të garave në FIBA Europe Cup, arritje kjo…

FIBA RANKING DECEMBER 2018

Rënie drastike e Kosovës në FIBA renditje

Foto: fiba.basketball

6 December, 2018 @19:01

Pas dy humbjeve të radhës në kuadër të ndeshjeve të dritares së radhës për kualifikime në Eurobasket 2021, Kosova ka…

Të gjitha lajmet nga International