Të gjitha lajmet

SUPERKUPA E SHQIPËRISË

Teuta befason Tiranën, merr Superkupën

Teuta befason Tiranën, merr Superkupën

13 April, 2018 @15:37

Ekipi durrësak, Teuta, ka bërë befasi në finale të Superkupës së Shqipërisë në basketboll, duke e mposhtur Tiranën favorite me rezultat minimal për të marrë trofeun në det, pas afro 60 vitesh!

Teuta

Rezultati përfundimtar i ndeshjes së zhvilluar në Ramazan Njala ka qenë 78-77 në të mirë të Teutës, që po drejtohet nga Boban Ninic, ndërsa Tirana e Antonios Doukasit pas mosarritjes së Final Fourit në BIBL, ka pësuar edhe goditjen e radhës para ndeshjeve të Play-Offit.

Boban Ninic KB Teuta coach talk

Marko Miranovic ka qenë më efikasi te Teuta në përballjen e Superkupës, derisa pas tij është renditur Alban Çela me 18 pikë. Amerikani i Teutës, Jerome Copes ka përfunduar ndeshjen me double-double, 12 pikë e 15 kërcime, duke mos pushuar fare në ndeshje.

Në anën tjetër te Tirana, performanca double-double e Endrit Hysenagollit, prej 19 pikësh e 16 kërcimesh nuk mjaftoi për fitore. 18 pikë për Tiranën shënoi edhe Genti Lasku, ndërsa Gerti Shima 14 të tjera.

Tirana vs Teuta

Te femrat, Superkupën e fitoi Tirana, që mposhti Flamurtarin 72-59.

Boban Ninic

 DREJT SUPERLIGËS

Play Offi në Ligë të Parë fillon nesër

12 April, 2018 @18:36

Lufta për të hyrë në Superligë, do të fillojë nesër. United Basketball do të përballet me Kalanë në ora 19:00. …

QËNDRIM BIRAJ

Do të japim më të mirën

BOROZANI / A.P

12 April, 2018 @17:36

Kapineti i Bashkimit, Qëndrim Biraj, para ndeshjes së Final Fourit, ka thënë se janë të motivuar dhe do të japin…

KB VËLLAZNIMI

Treshet që shpëtuan Vëllaznimin

12 April, 2018 @17:23

Pas fitores së shënuar ndaj Prishtinës së Re në xhiron që e lamë pas, klubi i Vëllaznimit e ka…

DRAGAN RADOVIC

Po i luajmë ndeshjet pa presion

BOROZANI / A.P

12 April, 2018 @17:19

Trajneri i Bashkimit, Dragan Radovic, para ndeshjes që do të luajnë në Final Four të Ballkan Ligës, kundër Rilskit, ka…

MR TRIPLE DOUBLE

Rekord arritje e Westbrookut

12 April, 2018 @10:32

Super ylli i Oklahoma City Thunderit, Russell Westbrook, sot në mëngjes e përfundoi stinorin e rregullt të NBA-së në mënyrë…

PLAY OFFS 17/18

Skuadrat në NBA gati për Play Off

12 April, 2018 @9:45

Përfundoi stinori i rregullt në NBA dhe tani dihen çiftet që do të përballen në Play Off. Në Konferencën Lindore…

NGA INFORMATORI NR 26

Gjobë Yllit, 300 euro

BOROZANI/A.P.

12 April, 2018 @9:00

Dueli ndërmjet Yllit dhe Prishtinës, në xhiron e shkuar që përfundoi me fitoren e këtyre të fundit me 84-86,

INFORMATORI NR 26

Dënohen referët e ndeshjes Ylli-Prishtina

BOROZANI/Arkiv

11 April, 2018 @20:49

Pas ndeshjes Ylli-Prishtina, të cilën e fituan këta të fundit ngushtë, 84-86, ku edhe u përfol për referim jo të…

LIGA E DYTË, PLAYOFF 17/18

Përballjet e ekipeve që kërkojnë Ligën e Parë

11 April, 2018 @14:44

Pas përfundimit të stinorit të rregullt në Ligën e Dytë të Kosovës, janë përcaktuar ekipet që do të marrin pjesë…

LIGA E DYTË

Istogu pa humbje përfundon Ligën e Dytë

10 April, 2018 @17:11

Skuadra e Istogut, ka përfunduar stinorin e rregullt në mënyrë perfekte, duke i fituar të gjitha ndeshjet në kuadër të…

FIBA RANKING DECEMBER 2018

Rënie drastike e Kosovës në FIBA renditje

Foto: fiba.basketball

6 December, 2018 @19:01

Pas dy humbjeve të radhës në kuadër të ndeshjeve të dritares së radhës për kualifikime në Eurobasket 2021, Kosova ka…

POLITIKE

Partizani s’lejohet të hyjë në Kosovë

Foto: blic.rs

4 December, 2018 @19:56

Anëtarë të kryesisë dhe lojtarë të ekipit të Beogradit, Partizan, nuk janë lënë të futen në territor të Kosovës sot,…

STATS @ FIBA EUROPE CUP 2018/19

Anderson i Prishtinës te asistuesit më të mirë

Foto: fiba.basketball

4 December, 2018 @19:01

Pas gjashtë xhirove të fazës së rregullt të garave të FIBA Europe Cup me 32 ekipe pjesëmarrëse, faqja zyrtare e…

RUMANIA - KOSOVA

Të dukshme mungesat, Kosova mposhtet në Rumani

Foto: FIBA

29 November, 2018 @18:53

Në ndeshjen e saj të dytë në kuadër të fazës parakualifikuese drejt EuroBasket 2021, Kosova u mposht me rezultat të…

MATTHIAS ZOLLNER

Ish trajneri i Prishtinës gjen angazhim

26 November, 2018 @23:12

Trajneri gjerman që nisi me Prishtinën stinorin 2018/19 të basketbollit, Matthias Zollner, ka gjetur angazhim të ri. Ai u largua…

Të gjitha lajmet nga International