Të gjitha lajmet

MEDIA

Deri në fund me 5 të huaj

Foto: fibaeuropecup/fb

Deri në fund me 5 të huaj

15 March, 2019 @12:53

Skuadra e Prishtinës pas eliminimit nga garat evropiane, si duket nuk dëshiron të vë në mëdyshje titullin kampion këtë stinor dhe për këtë ka vendosur t’i mbajë basketbollistët cilësorë të huaj në ekip.

Sipas një njoftimi të botuar në Kohën Ditore sot, thuhet se te ekipi bardhekaltër përveç Malcolm Armsteadit që pritet të largohet nga ekipi, të huajt tjerë do të mbesin aty.

Pra ekipi i Mulaomerovicit do të vazhdojë rrugëtimin e të pamposhturit në Superligë deri në fund të stinorit me lojtarët si Rodney Bullock, Divine Myles, Denis Krestinin, Ahmed Bashir dhe Khalid Boukichou.

Damir Mulaomerovic

Stinorin e kaluar Prishtina duke liruar të gjithë të huajt pas eliminimit nga garat evropiane, kishe hasur në vështirësi për mbrojtjen e titullit kampion, të cilën edhe e humbi, pasi që Bashkimi i mposhti në finalen e PlayOffit 3-1.

Kësaj radhe bardhekaltërit nuk dëshirojnë të rrezikojnë titullin kampion dhe pritet të mbajnë kontingjentin e të huajve që në numër pritet të jenë së paku 4.

Përndryshe, Mulaomerovic me Prishtinën këtë stinor veçse e ka fituar një trofe. Bardhekaltërit triumfuan në Final 8 të Kupës së Kosovës duke e mposhtur Rahovecin në finale për të ngritur Kupën e radhës në vitrina të klubit.

PRIZREN

KB Bashkimi mbledh arkivin, thërret për përkrahje

Foto: KBBashkim/fb

27 May, 2020 @13:29

Klubi i Bashkimit që është më i vjetri në Kosovë, themeluar që në 1945, ka filluar të bëj grumbullimin e…

VENDIMI I FBK-së

Kosova nuk do të ketë garues në Basketball Champions League 2020/21

Foto: fibaeurope/fb

24 May, 2020 @0:59

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) në njërin ndër njoftimet e fundit të saja ka bërë të ditur se nuk…

ON THIS DAY

Dy vjet nga titulli historik

TOPSPORTI/ A. Paçarizi

23 May, 2020 @0:06

Në datën e sotme dy vite më parë, 23 maj 2020, KB Bashkimi nga Prizreni për herë të parë u…

MITROVICË

Në shtator Trepça luan PlayOutin për shpëtim të stinorit në Superligë

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

22 May, 2020 @16:42

Me Vendimin e sotëm të Bordit të Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) është bërë e ditur se ish kampionia…

FERONIKELI & LIPJANI BIEN

Feronikeli e Lipjani bien nga Superliga

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

22 May, 2020 @16:14

Vendimi i fundit i Bordit të Federatës së Baskebollit të Kosovës (FBK) ka bërë që Feronikeli dhe Lipjani të bien…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga