Të gjitha lajmet

SERIA FINALE E FEMRAVE

Dueli i radhës i serisë finale te femrat

TOPSPORTI/ A. P.

Dueli i radhës i serisë finale te femrat

15 April, 2019 @12:59

Afro 500 shikues panë dramën e vërtetë basketbollistike mes femrave të Bashkimit dhe Prishtinës mbrëmë në Sezai Surroi të Prizrenit të cilën vajzat e ekipit prizrenas e fituan 66-64.

Me këtë fitore Bashkimi mori epërsinë 1-0 në seri dhe tashmë në ndeshjen e dytë do të kërkojë t’i afrohet titullit.

Shiko: Skema e PlayOffit

E ndeshja e dytë do të luhet të mërkurën në palestrën 1 tetori të Prishtinës ka bërë të ditur sot FBK-ja, me fillim prej orës 19:30.

Sistemi vajtje-ardhje i ndeshjeve do të vazhdojë deri sa njëra nga skuadrat të arrijë tre fitore në serinë finale për tu shpallë kampione e Kosovës për sezonin 2018/19.

GAME 5: BASHKIMI - PRISHTINA

Bashkimi humbë titullin në Prizren, Prishtina kampione e Kosovës!

Foto: L.S / TOPSPORTI

27 April, 2019 @20:44

Vajzat e Prishtinës janë kampione të Kosovës për sezonin 2018/2019 të Superligës së Femrave. Të drejtuara nga Fidan Shatri e…

GAME 5: BASHKIMI - PRISHTINA

Bashkimi vs. Prishtina, mbyllet pjesa e parë

TOPSPORTI / ARKIV

27 April, 2019 @19:47

Është mbyllur pjesa e parë e ndeshjes mes vajzave të Bashkimit dhe atyre të Prishtinës, të cilat mes vete po…

NGA INFORMATORI

125 euro dënime për Prishtinën pas duelit të fundit

25 April, 2019 @15:09

Seria u barazua në 2-2 dhe gjithçka sa i përket titullit të kampionit do të vendoset të shtunën në…

GAME 4: PRISHITNA (F) - BASHKIMI (F)

Shaw-Stewart çojnë Bashkimin në superfinale

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

24 April, 2019 @20:54

Kampionja e Ligës së femrave do të caktohet në ndeshjen e pestë të serisë. Bashkimi arriti një fitore shumë të…

NGA INFORMATORI

325 euro dënim për ekipin e femrave të Bashkimit

24 April, 2019 @14:27

Në Informatorin e fundit të Ligës së Femrave, që përfshin duelin e tretë të serisë finale të PlayOffit është bërë…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave