Të gjitha lajmet

GAME 1: CELTICS - PACERS

Rikthim në pjesën e dytë, epërsi 1-0

FOTO/ nba

Rikthim në pjesën e dytë, epërsi 1-0

14 April, 2019 @22:49

Me ngritje të dukshme të lojës në pjesën e dytë, sidomos në çerekun e tretë, Bostoni e mposhti Indana Pacersin me rezultat 84-74 dhe kaloi në epërsi në seri.

Në çerekun e tretë, Bostoni i pësoi vetëm tetë pikë, me Pacers që po gjuanin tepër dobët nga loja, e në anën tjetër, efikasiteti më i mirë dhe përvoja e Play Off-it ia sollën fitoren keltëve.

Kyrie Irving dhe Marcus Morris luajtën me nga 20 pikë secili, duke qenë ishin koshashënuesit më të mirë te Bostoni, derisa u ndihmuan edhe nga Jayson Tatum me 15 pikë dhe Al Horford e Gordon Hayward me nga 10 pikë.

Te Indiana dukshëm është vërejtur mungesa e yllit Victor Oladipo (i lënduar), kurse më i miri ishte Cory Joseph me 14 pikë.

SKEMA E PLAY OFFIT

Ndeshja e dytë e serisë do të luhet përsëri te palestra e Bostonit më 18 prill në ora 01:00 pas mesnate.

GAME 7: RAPTORS - SIXERS

Leonardi dërgon Toronton në finale

FOTO / nba

13 May, 2019 @10:40

Me shënimin e super yllit Kawhi Leonard në sekondat e fundit, Toronto Raptors e mposhti Philadelphia 76ers me rezultat 92-90…

GAME 7: NUGGETS - BLAZERS

Për herë të parë në finale që nga mileniumi

13 May, 2019 @1:22

Portland Trail Blazers, duke e mposhtur skuadrën Denver Nuggets në ndeshjen e shtatë të serisë me rezultat 96-100, u kualifikua…

LOS ANGELES LAKERS

Frank Vogel për shpresa të mëdha

12 May, 2019 @10:19

Njëra ndër skuadrat më trofeshme në NBA, Los Angeles Lakers, ka emëruar trajnerin e ri të skuadrës. Frank Vogel, arriti…

GAME 6: ROCKETS - WARRIORS

Fitojnë edhe pa Durantin, kampioni në finale

FOTO / nba

11 May, 2019 @11:05

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, duke e mposhtur Houston Rocketsin në ndeshjen e gjashtë të serisë me rezultat…

BUCKS

Gasol mbyll sezonin

10 May, 2019 @17:22

Qendra spanjolle Pau Gasol ka hyrë në operacion sot dhe kështu ka mbyllur sezonin 2019/20. Njoftimin për baseketbollistin e…

Të gjitha lajmet nga NBA